Tallinna Tehnikaülikool tutvustab avatud uste päeval abiturientidele põhjalikult uuendatud erialasid ning uuendusi sisseastumisel


Avaldaja:Madli Leikop19. Veebruar 2018

Teisipäeval, 27. veebruaril on TTÜs avatud uste päev, kus gümnasistidele tutvustatakse uuendatud õppekavu ning võimalust teha sisseastumiskatseid enne suve. Tehnikaülikool tähistab oma 100. sünnipäeva 2018. aasta septembris.

Avatud uste päeval saab oma silmaga näha, kui kaugele on arendatud TTÜ juubeliks valmiv iseauto, saab ka modelleerida liiklust ning valmistada betooni. Ventilatsioonilaboris „Club Fresh Air“ demotakse õhuvahetust siseruumides.

Samuti saab teada, kuidas on seotud haridus ning investeerimisedukus, millised on uusimad arengud tuumafüüsikas ning kliimamuutuste uurimisel. 

Ekskursioonid viivad külalisi ülikooli laboritesse, õppehoonetesse, ühiselamutuppa, palju arhitektuuriauhindu võitnud raamatukokku, Mektory majja ning spordihoonesse. 

Töötubadesse ja loengutele ning ekskursioonidele saab registreeruda SIIN.

Avatud uste päeval tutvustatakse ka uusimat muudatust sisseastumisel – esimest korda TTÜ ajaloos saab sisseastumiskatseid mitmetele erialadele teha juba nüüd. Näiteks märtsikuus saab teha 11 esimese astme eriala sisseastumiskatseid. Katsetele saab registreeruda 9. märtsil kella 16-ni TTÜ veebis. Selle muudatuse eesmärgiks on anda edukale sisseastujale kindlustunne sissesaamise osas juba enne suve. 

Tehnikaülikoolis saab õppida inseneri-, IT, majandus- ja loodusteaduskonnas ning Eesti Mereakadeemias ning just avatud uste päeval saab infot õppekavade, teaduskondade- ja sisseastumistingimuste kohta. Vastuvõtt tehnikaülikooli on lävendipõhine. See tähendab, et kui konkursitingimused on täidetud, on õppekoht garanteeritud.

Kokku saab sel aastal valida 34 bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppe eriala vahel. Uued ja laiapõhjalised õppekavad on paindlikud – õpingute alguses pööratakse rohkem tähelepanu üldistele teadmistele ning kitsam spetsialiseerumine toimub hiljem.

Sisseastumisavaldusi TTÜ erialadel õppimiseks saab esitada sisseastumise infosüsteemis http://www.sais.ee  25. juunist kuni 4. juuli kella 15.00ni. Esimese astme vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 13. juulil, magistriõppe nimekirjad 11. juunil 2018. 

Allikas: TTÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv, TTÜ Mektory üks ruumidest. 

Samal teemal: