Ajarännak 1918: kuidas me iseseisvuse algusaega rändasime


Avaldaja:Madli Leikop25. Veebruar 2018

Märksõnad:

, ,

Õpetajate Lehes teeb ERMi hariduskeskuse juhataja Kaari Siemer kokkuvõtte, kuidas läks 7. novembril toimunud "Ajarännak2018", kus osales 8300 õpilast.

Projektis „Ajarännak 1918” osales 52 kooli ja muuseumi kümnest maakonnast üle Eesti. Saja aasta tagusesse aega rändas umbes 8300 õpilast.

Mõte, et Eesti, Läti, Leedu ja Soome muuseumid võiksid ühiselt oma riigi sünnipäeva tähistada, tekkis organisatsiooni Bridging Ages* ajarännakute konverentsil juba 2015. aastal. Aasta hiljem sai projekt Heritage Brid­ge Nordplus Horizontali programmist toetuse ning ettevalmistused ajarännakuteks neljas riigis võisid alata. 

"Kuna Eestis ei ole seesugune ajalooõppe meetod veel kuigi laialdaselt levinud, leidsime, et projekt annab meile hea võimaluse ajarännaku ideed, ettevalmistust ning korraldamist tutvustada ning ergutada koole ja muuseume kaasa lööma. Seepärast võtsime vastu otsuse, et ajarännak 1918. aasta veebruari lõppu toimub üle kogu Eesti samal ajal – 7. veebruaril 2018. aastal kell 10. Meie lootustes pidi sama kuupäev ning kellaaeg tekitama õhina ning küünarnukitunde nagu 1989. aasta augustis, mil inimesed Tallinnast Vilniuseni Balti ketis seisid," kirjutab Kaari Siemer Õpetajate Lehes.

Loe artiklit täies mahus siit!

Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet