Tehnikaülikooli avatud uste päeval osales ligi tuhat gümnasisti


Avaldaja:Madli Leikop27. Veebruar 2018

27. veebruaril oli Tallinna Tehnikaülikoolis avatud uste päev, kus osales ligi 1000 gümnasisti kõikidest Eesti maakondadest. Esimene avatud uste päev TTÜs toimus 70 aastat tagasi.

Tänased gümnaasiumilõpetajad tundsid aktiivset huvi lävendipõhise vastuvõtu, erialade ja erialaainete vastu, samuti soovisid nad teada, milliseid stipendiume ja välismaiseid praktikakohti pakutakse ning milline töökoht neid pärast lõpetamist ees ootab. 

Abituriendid tundsid huvi kõikide tehnikaülikooli inseneri-, IT, majandus- ja loodusteaduskonnas, Eesti Mereakadeemias ja Tartu kolledžis õpetatavate erialade vastu.

Palju tähelepanu jagus just tehnikaülikooli tugevuseks peetavatele IT õppekavadele, mille praegustel ja tulevastel tudengitel on oluline roll tehnikaülikooli digialgatuses TalTechDigital. Algatuse eesmärk on viia ülikool digirevolutsiooni esiritta kasutades kõige kaasaegsemaid tehnoloogilisi võimalusi oma igapäevase tegevuse – õppimise, õpetamise ja uurimistöö – paremaks korraldamiseks. 

Üks osa TalTechDigitali algatusest on ka avatud uste päeval demonstreeritud tehnikaülikooli teadlaste ja tudengite loodav iseauto. Samuti huvitas gümnasiste ülikooli laborid, raamatukogu, ühiselamud, sportimisvõimalused. Suurenenud on noorte huvi keskkonnaga seotud erialade vastu.

Pilku püüdsid ka üliõpilaste enda tehtud seadmed – näiteks võileivamasin, generaatoriga õnneratas, robotkäsi ning joogiautomaat.

Järgmise sammu tehnikaülikooli sisseastumisel saab teha märtsikuus, kui 11 esimese astme erialale saab teha sisseastumiskatseid. Katsetele saab registreeruda 9. märtsil kella 16-ni TTÜ veebis. See on Eestis esmakordne võimalus teha tavapäraselt suvel toimuvaid eriala sisseastumiskatseid talvel ning selle eesmärgiks on anda edukale sisseastujale kindlustunne sissesaamise osas juba enne suve. Kokku saab sel aastal valida 34 bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppe eriala vahel. 

Allikas: TTÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

Harno logo