Märts toob muuseumisse kireva publikuprogrammi


Avaldaja:Laura Vetik02. Märts 2018

Märksõnad:

,

Kategooriad:Huvitegevus

Tartmusi kevadine näitusteprogramm tutvustab nii noori nüüdiskunstnikke kui ka teoseid saja aasta tagusest ning vanemastki ajast. Publikuprogrammi ürituste hulgast leiab nii töötubasid kui tuure, vestluseid ja jalutuskäigu linnaruumis.

Muuseumi esimesel korrusel on avatud Eve Kase isikunäitus "2+2=...".  Teisel korrusel saab külastada EV100 kunstiprogrammi kuuluvat noorte kunstnike grupinäitust "Metafoorid kodule". Näitus tõstab esile Eesti noorema põlvkonna autorite loomingut, uurides tänapäeva elustiilis ning -korralduses toimunud muutuste tagajärgi ning nende väljendumist eesti kaasaegses kunstis.

Muuseumi kolmandal korrusel on avatud 19. sajandi naiskunstniku Julie Hagen-Schwarzi loomingut tutvustav näitus. Projektiruumis saab tutvuda töödega, mis on loodud täpselt sada aastat tagasi, aastal 1918. Näitus seob tervikuks 1918. aasta ajaloosündmused ja Tartu Kunstimuuseumi kunstikogu, jutustades iga teosega vaatajatele oma loo.

Samuti on praegu avatud kandideerimine kahele konkursile: lapsed ja koolinoored on oodatud osalema kunstikonkursil "Kuidas portreteerida kodu?". Tudengeid ja teisi noori kunstnikke ootame kuni 12.03 kandideerima 2018. aasta näituseprojekti "Noor Tartu", millega anname ühele Tartuga seotud kunstnikule võimaluse isikunäituseks muuseumis, sellega kaasneva trükise välja andmiseks ja koostööks professionaalse kunstiinstitutsiooniga.

Allikas: Tartu Kunstimuuseum

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet