Peaminister Jüri Ratas peab Tallinna Tehnikaülikoolis külalisloengu riigireformist


Avaldaja:Madli Leikop05. Märts 2018

Märksõnad:

Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas peab oma alma mater’is külalisloengu riigireformist ja haldusreformist teisipäeval, 6. märtsil kell 13.00-14.00 TTÜ majandusteaduskonna ruumis SOC-209 (Akadeemia tee 3, Tallinn).

Peaminister keskendub oma loengus riigi- ning haldusreformi osas seni tehtule ning edasistele sammudele. „Suuri reforme ei tohi kunagi teha üksnes reformi enese pärast, vaid peame alati nende keskmesse seadma Eestimaa inimesed. Meie kõigi huvides on riigi võimekuse säilitamine ja arendamine, aga see peab jääma meile ka jõukohaseks pidada. Otsuste tulemusel peavad muutuma meie avalikud teenused kiiremaks ja kvaliteetsemaks ning kodukant konkurentsivõimelisemaks – nii suurtes linnades kui ka väikestes valdades,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

TTÜ rektori Jaak Aaviksoo sõnul on peaministri riigi- ja haldusreformidele pühenduv ettekanne tehnikaülikoolis igati päevakohane: „Oleme ka ülikooli ümberkorralduste peamiseks eesmärgiks seadnud Eesti heaolu kasvatamisele kaasaaitamise. See sünnib läbi tööviljakuse kasvu, mida aitavad tõsta tehnikaülikooli inseneridest ja ökonomistidest vilistlased. Ühiskonna vajadus just nende valdkondade parimate lõpetajate järele kasvab iga päevaga,“ kinnitas rektor Aaviksoo.

Jüri Ratas on tehnikaülikooli vilistlane – ta on lõpetanud bakalaureuseõppes ärikorralduse eriala ning hiljem kaitsnud magistrikraadi majandusteaduses. Ta on 2016. aasta sügisest Eesti Vabariigi peaminister ning on enne seda pidanud Riigikogu aseesimehe ja Tallinna linnapea ameteid.

Otseülekannet loengust saab vaadata SIIT.

Allikas: TTÜ pressiteade. 

Samal teemal: