Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2018 "Vabana sündinud" ootab osalema!


Avaldaja:Virve Linder08. Märts 2018

Ootame kõiki Eesti üldhariduskoolide kunstiõpetajaid koos oma 7.-12. klassi õpilastega osalema 6. aprillil 2018 Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumis juba neljandat korda toimuvale Ida-Virumaa noorte kunstiturniirile.

Tegu on Eestis erakordse reaalajas toimuva loomekonkursiga, kus iga osaleja käe all peab 3,5 tunni jooksul valmima suuremõõtmeline akrüülmaal etteantud teemal.

Seekordne kunstiturniir on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kannab pealkirja "Vabana sündinud", mis innustab noori mõtisklema vabaduse olemuse üle ning siduma seda enda ning tänapäeva Eesti eluga. Kunstiturniiril saab selgeks, kas me oleme vabad inimesed vabal maal, kellel on vabadus valida kus elada, kelleks saada, keda armastada, kuidas end väljendada, millesse uskuda? Milliseid vabadusi peavad iseseisvas Eestis sündinud noored kõige olulisemaks ning kas nad oskavad neid vabadusi üldse piisavalt väärtustada või võtavad neid iseenesestmõistetavatena ning kuidas seda kõike läbi kunsti edasi anda?

untitled.png

Turniiri eesmärk on anda üldhariduskoolide noortele andekatele õpilastele, kelle kunstianne on avaldunud tavakooli kunstitundides, võimalus ennast proovile panna, arendada nende loovat mõtlemist, kunstilist ja sõnalist eneseväljendusoskust ning neid tunnustada. Turniirist on oodatud osa võtma kõigi Eesti üldhariduskoolide 7.-12. klassi õpilased.

Võistlus toimub kahes vanuserühmas:

7.-9. klass
10.-12. klass

Kuna üldhariduskoolides on kunstiõpetuseks kasutatavad vahendid ja materjalid piiratud, siis on see paljudele õpilastele esmakordne võimalus professionaalselt oma kunstitöö teostada ning seda avalikult näitustel eksponeerida. Korraldajad loodavad, et see innustab osalejaid oma loomingulisust arendama ning otsima uusi võimalusi eneseväljenduseks, et leida üles just enda anne ja oma tee elus.

Lõuendid, värvid ja töövahendid on osalejatele korraldajate poolt, transpordi eest peavad aga hoolitsema osavõtjad ise.

Üritus on suunatud just nendele kõige säravamatele noortele kunstnikele, kellele üritusel osalemine võiks olla ühteaegu nii arendavaks väljakutseks kui ka tunnustuseks nende töökusele ja andele.  

Üritus toimub avaliku sektori ning eraettevõtete koostöös ning kunstitalente on aastast aastasse toetanud Ida-Virumaa Omavalitsuste LiitKohtla-Järve Järve Vene GümnaasiumKohtla-Järve linnavalitsus, Selver, Jardin lilled, Koduekstra, Ehituse ABC, AS Farmi piimatööstus, Virumaa Hostel, Charlot, Vironia kaubanduskeskus, Ideaal Kosmeetika, Polven Foods, Eesti kaevandusmuuseum, Aleks-Alla toitlustus & catering, OÜ Nursulu ning Kwintex.

Väärikad auhinnad võitjatele ja tänukingitused kõigile osavõtjatele!

Lisainfo, reeglid ja registreerimine  www.kunstiturnhttp://iir.com 

Registreerumine on avatud alates 6. märtsist 2018 ja lõpeb kohtade täitumisel.

KIIRUSTAGE, sest kohtade arv on piiratud!

Kunst.jpg

Foto: Matti Kämärä. Pildimeenutus eelmise aasta üritusest.

Samal teemal: