Pelgulinna Gümnaasiumis alustas aerokool


Avaldaja:Madli Leikop09. Märts 2018

Tallinna Haridusameti toetatud projekt #EduInnoLab jõudis neljanda innovatsioonilabori avamiseni: 7. märtsil avas uksed Pelgulinna Gümnaasiumi aerokool.

Kooli IT-arendusjuhi Birgy Lorenzi kommenteeris sündmust Tallinna linna kodulehel, et droonilabor ehk aerokool rajati selleks, et uurida, kuidas droonide kasutamisega õppetööd praktilisemaks muuta. „Tehnoloogia ja robootika areng on üha kiirem ning mehitamata sõidukite kasutamisvaldkond aina laieneb. Nagu teame, on droonid juba kasutuses nii ärisektoris ja põllumajanduses kui ka riigikaitses,“ rääkis Lorenz. „Me tahame õpiülesannete lahendamisel kasutada moodsat tehnikat ja droone nii, nagu seda teevad linnaplaneerijad, keskkonnaspetsialistid, metsandustöötajad, geoloogid jt elualade esindajad.“

Kuna droone on võimalik kasutada eri õppeainetes, kaasas Pelgulinna Gümnaasium projekti ka kooli aineeksperdid. „Kokkuvõtteks saavad aerokoolist kasu nii meie õpilased, õpetajad ja lastevanemad, samuti teiste koolide haridus- ja tehnoloogiavaldkonna personal, koostööpartnerid ja kogukond,“ nentis Lorenz. „Kuid soovime olla ka infoühiskonna arengu üheks eeskõnelejaks hariduses ning jagada oma kogemust ja teavet laiemalt. Kuna meie kooli külastab arvukalt väliskülalisi, näitamegi suunda ka maailmale.“

Aerokooli avamisel demonstreeriti, kuidas saab droone kasutada õppetöös ning oma arvamusi droonidest jagasid valdkonna spetsialistid.

Tallinna Haridusameti juhitava projekti #EduInnoLab käigus luuakse innovatsioonilaborid kaheksasse haridusasutusse. Laboritesse koondatakse teadmised ja oskused, kuidas uuenduslikke seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad edaspidi koha õppekavades. Projekti raames avatakse koolides kaks Lego innovatsioonistuudiot, kaks Makeblocki stuudiot, üks aerokool ja üks liitreaalsuse stuudio ning lasteaedades kaks roboaeda. Projektis osalevad Tallinna Kullatera Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna 21. Kool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium ning Tallinna Südalinna Kool.

PLG2.jpg

PLG1.jpg

IMG_20180124_153824.jpg

Allikas: Tallinna linna koduleht, haridusuudised.  Fotod: Petri Asperk, Pelgulinna Gümnaasium. 

Haridus- ja Noorteamet