"KüberNaaskli" võistluse eelvooru tulemused on avalikud


Avaldaja:Madli Leikop15. Märts 2018

"KüberNaaskli" veebipõhine eelvoor oli 6.-8. märtsil ja sellest võttis osa 170 noort küberkaitse talenti üle Eesti. Võistlusel tuli viie tunni jooksul lahendada neli ülesannet: eemaldati nõrkused WordPressi sisuhalduslahenduses, leiti arvutisüsteemist salajast infot, parandati operatsioonisüsteeme.

Parimad kutsuti edasi põhivooru, mis toimub 12. juunil TTÜ IT Kolledzis. Edasipääsenute nimed leiab http://www.kybernaaskel.ee. Häid tulemusi tegid 13 Tallinna Tehnikaülikooliga ja 7 Tartu Ülikooliga seotud üliõpilast. Korraldaja esindaja Birgy Lorenz selgitab, et taseme osas ei saa kurta, sest iga aastaga on osalejate arv kasvanud ja edetabeli 20 esimesel kohal käib madistamine, kus punktide vahed pole väga suured. "Oleme ise ka põnevil, kes lõpuks sellel aastal võitjana väljub ning kellest hakkame moodustama Eesti esindusmeeskonda rahvusvahelisele võistlustele. Tunnustan väga gümnaasiumide noori talente, sest nende oskused on võrreldavad ülikoolis õppijate omaga ja ometigi on nad selle kõik omal käel omandanud," ütles Lorenz. 

A12A7557.jpg

Põhivõistlusel on võistlejatel aega 4 tundi oma oskuseid uuesti näidata ja päeva lõpuks kuulutatakse välja Eesti parimad küberkaitsjad, kes viivad koju kaasa uhke karika. Parimad 14-24 aastased kutsutakse edasi KüberLaagri sarja, mille baasil Eesti meeskond European Cyber Security Challenge´ile minekuks lõpuks moodustatakse. Eelmisel aastal oli Eesti meeskond rahvusvahelisel võistlusel 5. kohal (tehnilises kolmandal) ja osales15 riiki. 

12. juunil toimub TTÜ Mektorys ka TTÜ KüberKonverents, mille teema on "Kas Eesti vajab küberkindlustust?". Konverents on käed ühendanud samal ajal toimuva suvekooliga Cyber Security Summer School. Täpsem info juba aprilli lõpus. 

A12A7493.jpg

Küberolümpia projekti idee autor, ellukutsuja ja suurtoetaja on Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus paneb välja Eesti meeskonna osalemise rahvusvahelisel võistlusel, kõikide programmi tegevuste läbiviija on Tallinna Tehnikaülikooli kriminalistika ja küberjulgeoleku keskus ning võistluse tehnilise osa teostab Eesti Kaitseväe küberharjutusväljak. 

A12A7315.jpg

Allikas: korraldajate info. Fotod: Kristi Kamenik. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet