Minister Reps osaleb õpetajaameti tippkohtumisel Lissabonis


Avaldaja:Madli Leikop21. Märts 2018

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps osaleb tänasest reedeni Portugalis Lissabonis õpetajaameti tippkohtumisel, mille tänavuseks fookuseks on õpetajaameti uued väljakutsed ja võimalused.

Minister Reps tõdes, et kiired muudatused maailmas ning ühiskonna üha kõrgenevad ootused eeldavad õpetajatelt üha innovaatilisemat lähenemist. „Tippkohtumisel arutan koos kolleegidega teistest riikidest, kuidas riik saab õpetajat paremini toetada ühiskonna ootuste täitmisel ning tuua kaasa häid ideid, mida Eestis rakendada,“ sõnas minister Reps ootustest tippkohtumisele.

Kolmepäevasel kohtumisel arutavad haridusministrid üle maailma koolide rolli kogukonna tugevdamisel, õpetajate toetamist uute metoodikate ja digitaalsete tehnoloogiate kasutamisel ning õpetajate rahulolu ja õpetamise efektiivsuse suurendamise võimalusi.

Minister külastab kuuest õppeasutusest koosnevat Baixa-Chiado koolide võrgustikku, kus õpivad ka hariduslike erivajadustega lapsed. Võrgustikus pakutakse haridust algharidusest kuni keskhariduseni ning  seal õpib rohkem 1600 õpilast 35 rahvusest.

Eestit esindavad kohtumisel lisaks haridus- ja teadusministrile ministeeriumi üldharidusosakonna nõunik Kristi Mikiver, Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri ja Eesti Koolijuhtide Ühenduse juhatuse liige Heidi Uustalu.

Tippkohtumist korraldab Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) koos Portugali haridusministeeriumi ja katusorganisatsiooniga Education International. Eelnevalt on tippkohtumised toimunud Ameerika Ühendriikides, Hollandis, Uus-Meremaal, Kanadas, Saksamaal ja Suurbritannias.

 Kohtumist saab jälgida Twitteris teemaviidetega #istplisbon18 ja #iSTP2018.

Allikas: HTMi pressiteade. 

Samal teemal: