Brüsselis esitletakse Eesti digilahendusi globaalsete väljakutsete lahendamiseks


Avaldaja:Madli Leikop27. November 2017

7. detsembril Brüsselis toimuval konverentsil „Embedding digital into societal challenges“ keskendutakse digitaalse tehnoloogia ja uuenduslike lahenduste kasutamisele ühiskondlike väljakutsetega tegelemisel.

Konverentsi korraldavad Eesti Teadusagentuur koostöös ülikoolidega, Haridus- ja Teadusministeerium ning meediapartneritena Science|Business ja Euroopa pealinnade ülikoolide võrgustik (Network of Universities from the Capitals of Europe, UNICA).

Konverentsil arutletakse teadusandmete vaba liikumise rolli üle ühiskondlike väljakutsete lahendamisel. Kasvava teadusandmete hulga juures muutub olemasolevate andmete uuesti kasutamine järjest olulisemaks. 

Arutelus käsitletakse ka digitaalsete lahenduste omaksvõttu ühiskonnas ning peamisi takistusi uuenduslike lahenduste kasutusele võtmisel. Digitaalsed lahendused, mis ühiskonda ulatuslikult muudavad, puudutavad e-valitsemist, e-tervishoidu, nutikat võrku ja mitmeid teisi digilahendusi.

Konverentsi avavad Euroopa Komisjoni teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni volinik Carlos Moedas ja haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Sõna saavad teadlased ja ettevõtjad nii Eestist kui Euroopast, mitmete ELi institutsioonide ja valdkonna erialaorganisatsioonide esindajad. 

Konverentsile registreerumine on avatud 4. detsembrini siin: http://www.etag.ee/uritus/konverents-embedding-digital-societal-challenges/ 

Allikas: Eesti Teadusagentuuri info. 

Samal teemal: