Aprillis klassiga kinno!


Avaldaja:Madli Leikop28. Märts 2018

Aprillis toob kino Sõprus Tallinnas kahel korral ekraanile Taanis tehtud dokumentaalfilmi „Ootus“, mis jutustab 14-aastase neiu Rohksari loo. Tegu on filmiga sarjast "Klassiga kinno!", mis on mõeldud vanemale kooliastmele.

Filmi tutvustus:

Rokhsar on terane, ilus ja armastatud, tal läheb koolis hästi ja ta on andekas jalgpallur. Kuid 14-aastane neiu on õnnetu. Viis aastat tagasi pages ta koos vanemate ja vanemate õdede-vendadega Taani. Afganistanis oli nende elu ohus, kuid Taanis pole suurel pere ikka veel elamisluba ning iga päev võib tulla väljasaatmiskäsk. Rokhsarile kui pere noorimale liikmele on saatus määranud keerulise rolli. Et tema valdab ainsana vabalt taani keelt, jääb tema peale kogu juristide ja immigratsiooniametnikega suhtlemine. Kas 14-aastane tüdruk jaksab sellist taaka kanda? Sõbrad, naabrid ja sugulased pakuvad küll oma abi, kuid pagulasi puudutav poliitika on tihti karm ja halastamatu.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Film linastub eestikeelsete subtiitritega 11. ja 16. aprillil kell 15:00. Filmile eelneb umbes 10  minuti pikkune sissejuhatus. Õpetajatele valmistatakse taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Allikas: kino Sõprus info. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet