Tudengid kohtuvad Narvas rahvusvahelisel teaduskonverentsil


Avaldaja:Madli Leikop15. Aprill 2018

19.–20. aprillini on Tartu Ülikooli Narva kolledži uksed avatud välisülikoolide tudengitele, kes saabuvad Eestisse 18. rahvusvahelisele üliõpilaste teadustööde konverentsile. Andekad üliõpilased jagavad sel aastal oma arvamusi teemal „Piiride eiramine: EL-i ja Venemaa suhete kuus mõõdet“.

Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi magistrandid korraldavad Eesti üht vanimat tudengikonverentsi üliõpilastele Eestist, Venemaalt, Hongkongist, Gruusiast, Poolast, Moldovast, Kõrgõzstanist, Valgevenest, Itaaliast ja Saksamaalt. Konverentsile pääsemise konkursi edukalt läbinud tudengid tutvustavad teadustöid sellistel teemadel nagu lingvistika ja kultuur, Venemaa ja rahvusvahelised uuringud, haridus, vene keel ja kultuur, piiriülene ettevõtlus ning noorsootöö.

Kahel konverentsipäeval peetakse kaks plenaarsessiooni ja arutatakse teadustöid 11 sektsioonis, mida korraldatakse paralleelselt kahe-kolmekaupa. Konverentsi töökeel on inglise keel, välja arvatud venekeelses sektsioonis „Vene keel ja kultuur“.

Tänavusel konverentsil pööratakse tähelepanu vene kultuurile Euroopas. Kõik on oodatud 19. aprillil kell 16 ümarlauavestlusele teemal „Venekeelne eurooplane: mida see tähendab?“. Sellel Narva kolledži galeriis peetaval arutelul osalevad ajakirjanik Nikolai Karajev ja venekeelne Eesti kirjanik Andrei Ivanov. Üritus on tasuta, huvilistel palutakse eelnevalt registreeruda (registreerimisvorm).

Narva 18. rahvusvahelist üliõpilaste teaduskonverentsi toetab Eesti Hasartmängumaksu Nõukogu. Vaata ka konverentsi ajakava.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet