Ainulaadse fotokonkursiga kutsutakse märkama linnaloodust


Avaldaja:Madli Leikop15. Aprill 2018

Fotokonkursile „Metsik linn“ oodatakse kuni 27. maini fotosid, mis kajastavad nii looduse ilu kui ka valupunkte linnakeskkonnas. Konkurss kuulub Tartu Ülikooli loodusmuuseumi korraldatava loodusfestivali programmi.

Linnalooduse fotokonkursiga kutsutakse märkama loodust meie ümber linnas ning küsima, kas loodusel on inimeste kõrval seal hea või hoopis halb. Teist sarnast konkurssi, mis keskenduks just linnalooduse väärtustamisele, Eestis ei ole, ja see muudab konkursi ainulaadseks. „Inimese heaolu sõltub ju sellest, kuidas läheb loodusel. Tegelikult on inimene osake loodusest, kuid linnas elades kipume selle unustama,“ sõnas konkursi korraldaja Veljo Runnel.

Runneli sõnul on oluline otsida linnakeskkonna ja looduse kokkupuutes tekkivaid probleeme. „Selle fotokonkursi puhul ei ole esikohal mitte tehniline teostus, vaid pigem linnalooduse märkamine ja soov seda esile tuua,“ ütles Runnel. „Eelmisel aastal võitis konkursi Remo Savisaare foto luigest, kes oli hukkunud seetõttu, et inimesed toitsid teda. See on märk linnalooduse ja inimese kooseksisteerimisest, millel on ka tagajärjed.“

„Praegune kevadine aeg on kõige parem looduses viibida. Ootame põnevaid ja kõnekaid leide linnaruumist, kus tärkavad esimesed kevadtaimed või kus loomad-linnud oma asju toimetavad. Samuti on oodatud kriitilised tähelepanekud selle kohta, kuidas linnaloodust hoida ja säilitada või aidata linnas elavatel loomadel inimeste kõrval paremini elada,“ lisas Runnel. 

Fotokonkursile „Metsik linn“ oodatakse töid kuni 27. maini 2018. Saabunud fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: esiteks lapsed ja noored kuni 15 a (k.a) ning teiseks üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Konkurss on osa „Loodusfestival 2018“ programmist. Festivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum 13.–16. juunini 2018 üle Eesti.

hakk4.png

Rohkem infot konkursi kohta on loodusfestivali veebilehel.

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal: