Tartu Tervishoiu Kõrgkool tegi erivajadustega lastele arendavaid kingitusi


Avaldaja:Madli Leikop24. Aprill 2018

Täna, 24. aprillil kinkis Tartu Tervishoiu Kõrgkool Tartu Lasteaiale Pääsupesa käsitööna valmistatud vahendeid, mis toetavad erivajadustega laste arengut.

Laste motoorset, kognitiivset ja emotsionaalset arengut toetavad vahendid valmistasid üliõpilased lapse tervist käsitleva õppeaine raames. Vahendite hulgas on nii käelist tegevust arendavaid tegelusraamatuid ja tegelustekke kui puudutamise kaudu kogetavaid erinevatest materjalidest või erineva sisuga palle ja kotte. Üliõpilased on vahendite loomise juures arvestanud, kellele ja milleks need vajalikud on ning mis eesmärki need peaksid kandma hakkama.

Korraldajad_koos_kingitustega.jpg
  
Ämmaemanduse õppekava õppejõud Jana Meieri sõnul püüti leida valmistatud vahenditele sobivat sihtgruppi, et suure vaevaga tehtud tööd leiaksid ka praktilist kasutust ning oleksid kasutajale arengu toetamisel hädavajalikud. „Läbi arutelu ja tutvuste jõudsime lasteni, kellele vahendid kindlasti suurt tegevusrõõmu ja õppimislusti pakuvad,“ põhjendas Meier, kuidas kingituse saajad välja valiti.
  
Tartu Lasteaed Pääsupesa eripedagoog Madli Vahtramäe kiidab kõrgkooli igati vahva ja hooliva idee ning soorituse eest. „Lastele tõid isevalmistatud loovad ja arendavad vahendid suurt elevust ja siirast rõõmu ning need võeti tänulikkuse ja õhinaga vastu,“ kirjeldas Vahtramäe.

Kingitused_laste_poolt_kasutuses1.jpg
  
Kingitused anti Pääsupesa lasteaiale üle pärast lastega vahva hommikupooliku veetmist, kus kõrgkooli  ämmaemanda õppekava üliõpilased viisid läbi mängulisi tegevusi ja tutvustasid enda eriala. Selline kogemus andis üliõpilastele võimaluse veeta lastega ühiselt aega ja luua isiklik side nende lastega, kelle arengut kingitud abivahendid toetama hakkavad.

Allikas ja fotod: Tartu Tervishoiu Kõrgkooli pressiteade. 

Samal teemal: