Eesti 2.0 toob noored tehnoloogiahuvilised kokku õppeplatvormile ja suvekooli


Avaldaja:Madli Leikop03. Mai 2018

MTÜ Eesti 2.0 esitleb täna Tallinna Reaalkoolis suhtlus- ja õppekeskkonna platvormi, mis võimaldab tehnoloogiast huvitatud õpilastel vaadata ja jagada tootearenduse-teemalisi videoid ja õppimiseks kasulikke internetiallikaid, küsida nõu juhendajatelt, arutleda tehnoloogiaprojektide teostuse üle.

Esitlusel saavad õpilased esitada reaalajas küsimusi Eesti 2.0 ja GrabCADi asutajale Hardi Meybaumile ja TransferWise’i asutajale Taavet Hinrikusele, kes mõlemad alustasid juba koolipõlves tööd tehnoloogiavallas ning omavad mitmekesist kogemust ettevõtete loomisel. 

“Aastaid tagasi GrabCADi tehes suutsime luua inseneridele ja disaineritele kogukonna, millel on  tänaseks üle nelja miljoni kasutaja,” ütles Hardi Meybaum. “Nüüd tahame Eesti 2.0 platvormil pakkuda Eesti kooliõpilastele keskkonda, kus neil oleks lihtne ja mugav teiste sarnaste huvidega noortega suhelda ning saada nõu ja abi ka asjatundjatelt väljastpoolt oma kooli.”

Platvormil https://www.eesti2.com võivad kõik huvilised vaadata klasside alt õpetlikke videoid, mis selgitavad toote ehitamise protsesse ning ülesannete jaotamise tähtsust meeskonnatöös. Õpilased saavad ka ise jagada koolitöös või muude projektide tarbeks tehtud videoid. Arutelude kategoorias saab esitada erinevatel tehnoloogiateemadel küsimusi ja neile vastavad oma eriala asjatundjatest mentorid. 

Lisaks videote jagamisele ja omavahel suhtlemisele saavad koolinoored uuel platvormil esitada avaldusi ka 23.-27. juulini Tallinnas Telliskivi kvartalis toimuvasse Eesti 2.0 suvekooli Hüppelaud, kus noored saavad tiimitöö vormis ehitada ideest valmis käegakatsutava toote. Neid juhendab lisaks Meybaumile ja Hinrikusele veel hulk rahvusvahelise kogemusega ettevõtjatest, disaineritest ja arendajatest mentoreid, kes aitavad õpilastel julgelt mõelda ning otsida probleemidele praktilisi ja samas loomingulisi lahendusi.

“Edaspidi soovimegi pakkuda toodete ehitamisest huvitatud noortele üle Eesti võimalust regulaarselt päriselt kokku saada ning ülejäänud aasta vältel jätkata oma projektide ehitamist või nendeks valmistumist, saades infot, nõu ja tuge online-platvormilt,” täpsustas Eesti 2.0 tegevjuht Ede Schank Tamkivi.

Reaalkooli direktor Ene Saar lisas, et sellised väljastpoolt tulevad võimalused on alati tervitatavad ja head lisad koolitöös kasutamiseks: “See aitab likvideerida lõhet, kus kool ei tea, mis ettevõtluses toimub ja ettevõtjad ei ole rahul, milliseid teadmisi koolis õpilastele antakse. Iga meetod, mis rikastab koolitööd, on kindlasti teretulnud."

Eesti 2.0 on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on inspireerida Eesti koolinoori valima tehnoloogiapõhist tulevikku. Pilootprojektina jagas MTÜ 50 Eesti koolile 2015. aasta kevadel Makerbot Replicator 3D printerid. 2016. aastal jagati koolidele littleBits elektroonikakomplekte ja tutvustati bitcoini platvormil arendamist. 2017. suvel toimus esmakordselt suvekool Hüppelaud, kus 60 kooliõpilast vanuses 14-19 ehitasid tooteid sõrmejäljetuvastusega seljakotist parkimisrakenduseni. Sel suvel teist korda toimuva Hüppelaua korraldamist toetab TransferWise 25 000 euroga.

Allikas: MTÜ Eesti 2.0 pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet