Tulekul on Tallinna Tehnikaülikooli küberkonverents


Avaldaja:Madli Leikop11. Mai 2018

Tallinna Tehnikaülikool, Kaitseministeerium ja Eesti Interneti Sihtasutus kutsuvad kõiki huvilisi osalema 12. juunil TTÜ küberkonverentsil, kus selle aasta teema on valmisolek küberohtudeks ja küberkindlustuseks.

Me küsime, mis toimub küberruumis ja kas oleme valmis, kui tulevad ilmsiks küberruumi varjuküljed? Kas teame kõiki ohtusid, mida võib endaga kaasa tuua tehisintellekt? Kui palju peavad muutuma reeglid, kes kontrollib mängu küberruumis, kas turvalisus on võimalik?

Konverentsile oodatakse 150 osalejat. Päevakava ja registreerumise leiab http://www.kybernaaskel.ee.

Konverentsi esimene pool on eestikeelne ning esinevad Eesti tegijaid. Pealelõunal liitub konverentsiga Cyber Security Summer School ja tegevus muutub rahvusvaheliseks (osaliselt ingliskeelseks). Näiteks tutvustatakse Malwarebytes uut laborit TTÜ Mektorys, üles astuvad nii Eesti kui välismaised küberstaarid, näiteks Peeter Marvet (Zone Media), Raido Orumets (BCS), Toomas Lepik (TTÜ) ja Jenny Radcliffe (Host of The Human Factor Podcast, UK) ja Lisa Forte (Red Goat Cyber Security, UK).

A12A7384.jpg

Konverentsil toimuvad mitmed kaasahaaravad mängud ka osalejatele. Päeva lõpus kuulutatakse välja küberkaitse noorte talentide võistluse KüberNaaskli võitjad ning KüberLaagrisse edasipääsejad ning süüakse koos kooki. 

Konverentsi korraldaja Birgy Lorenzi sõnul on tegemist Eestis viimase aja kõige suurema maalähedase küberkaitse kogukonna kogunemisega, kus astuvad üles nii teadlased kui tudengid, turvaspetsialistid kui ametnikud. "Meie kõikide ühine eesmärk on tuua digitaalne ohutus ja küberturvalisus tavainimesele sammukese lähedamale, et kõikidel oleks infoühiskonnas mõnusam toimida. Olete oodatud sellest osa saama!" sõnas Lorenz. 

Reklaamvideot vaata siit!

Allikas: korraldajate info. Fotod Küberolümpialt 2017, autor Kristi Kamenik. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet