Kirjandusüritused Rahvusraamatukogus


Avaldaja:Madli Leikop24. Mai 2018

Vabaduse pained: uue iseseisvuse aeg ja kirjandus

24. mail kell 17 leiab Rahvusraamatukogu Milleri salongis aset viimane kultuurikava üritus suurnäituse „100 aastat kirjandust“ raames. Kirjandusest vabas Eestis arutlevad kirjandusteadlane Piret Viires ja eesti kirjanduse uurija ja kirjandusõpetaja Priit Kruus.

Rahvusraamatukogu ja Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistav suurnäitus „100 aastat kirjandust“ annab ülevaate eesti kirjandusest aastatel 1918–2018. Raamatud pärinevad Eesti Rahvusraamatukogu ja kunstiteosed Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudest. Näitus on avatud 22. juunini Rahvusraamatukogu harulduste kogu näitusesaalis, 3. korruse trepigaleriis ja 6. korruse galeriis. Kõik on oodatud vestlusõhtust osa saama ja näitust uudistama!
 
Sõnameistrid seitsmendal: Jan Kaus ja Igor Kotjuh

Selle aastal alguses sündis Rahvusraamatukogu kultuurinõuniku Karl-Martin Sinijärve eestvedamisel uus kirjanike kohtumiste sari „Sõnameistrid seitsmendal“. Kohtumisõhtutel on alati kaks külalist, üks neist küsija ja teine küsitletava rollis.

Maikuu kohtumisõhtul vestlevad publiku ees luuletaja ning ajakirjanik Igor Kotjuh ja kirjanik Jan Kaus. Sõnameistritega saab liituda esmaspäeval, 28. mail kell 17. Üritus toimunb Rahvusraamatukogu humanitaarsaalis (7. korrusel). Kõik on oodatud!

Allikas: RRi pressiteade.

Samal teemal:


 
 
 
 

Haridus- ja Noorteamet