Rahvusraamatukogu kolib päevaks Vabaduse väljakule


Avaldaja:Madli Leikop03. Juuli 2018

Teisipäeval, 3. juulil tuleb Rahvusraamatukogu oma Tõnismäe hoonest välja rahva sekka ja kolib üheks päevaks Vabaduse väljakule. Ürituse eesmärgiks on näidata Rahvusraamatukogu avatust – paljud ei tea näiteks sedagi, et juba ammu ei pea raamatukokku pääsemiseks näitama turvamehele raamatukogukaarti.

Samuti on viimaste aastate oluliseks muutuseks see, et rahvusraamatukogu laenutab teavikuid koju. Tutvustatakse ka mitmesuguseid teenuseid, mis on registreeritud lugejatele täiesti tasuta.

Vabaduse väljakule võetakse kaasa paras ports raamatuid, sest tegemist on ikkagi raamatukoguga ja kohapealt saab raamatuid koju kaasa. Suveperioodil on Rahvusraamatukogu laenutusperiood tavapärasest pikem, seega saab raamatud maale ühes võtta tavapärasest kauemaks.

Rahvusraamatukogu digiteerimiskeskus võtab Vabaduse väljakule kaasa skanneri ja soovijad saavad lasta oma vanu fotosid, postkaarte vm digiteerida.

Esinema tulevad mitmed oma ala eksperdid. Nende hulka kuuluvad näiteks Aleksei Turovski, kes räägib loomadest ja raamatutest; Urmas Laansoo, kes kõneleb taimeriigi mitmekesisusest; Mati Kaal, kes räägib reisimisest ja tema jaoks olulistest raamatutest. Lisaks neile esinevad ka mitmed kirjanikud ja väikekirjastajad, näiteks Karl Martin Sinijärv, Wimberg, Igor Kotjuh jne. Muusikat mängib sel päeval kirjanik Jan Kaus.

Ürituse kava:

12.30 Avamine ja tervitus (Karl Martin Sinijärv)

13.00 Lastekirjanik Jaak Urmet ehk Wimberg

14.00 Aleksei Turovski - loomadest ja raamatutest

15.00 Urmas Laansoo - taimeriigi mitmekesisusest

16.00 Mati Kaal - reisimisest ja raamatutest

17.00 Väikekirjastajate vestlusring

Üritusele on oodatud terve pere, kuna tegevusi jätkub nii väikestele kui suurtele. Samuti on teretulnud kontoriinimesed, kes võiksid sülearvutid kaasa võtta ja selle päeva värskes õhus veeta.

Allikas: Rahvusraamatukogu pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: