Eesti tutvustab Prantsusmaal teadusfoorumil nutikaid teadussaavutusi


Avaldaja:Madli Leikop10. Juuli 2018

9.-14. juulini toimub Prantsusmaal Toulousis Euroopa suurim teadusfoorum EuroScience Open Forum, kus messialal tutvustatakse Eesti teadussaavutusi nutika elukeskkonna, e-tervise ja küberturvalisuse valdkonnas.

Esimest korda osaleb Eesti Science to Business programmis oma sessiooniga, kus arutletakse personaalmeditsiini võimaluste teemadel. Arutelus osaleb tervise- ja tööminister Riina Sikkut. Diskuteeritakse selle üle, kuidas personaalmeditsiin, mis ühendab endas geenianalüüside tulemusi, parandab tulevikus inimeste tervise ja elu väljavaateid. 

„Meie varasem kogemus Euroopa suurimal teadusfoorumil osalemisest kinnitab, et see on suurepärane võimalus uute kontaktide loomiseks nii teadlastele kui ka ettevõtjatele ja Eesti teadlaste tubli töö näitamiseks. Seekord korraldame oma riigi sajanda sünnipäeva puhul personaalmeditsiini teemalise sessiooni, mille arengu üle võime eriti uhked olla,“ rääkis teadusfoorumil osalemis vajalikkusest Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson. Kindlasti on kõnekas ka fakt, et Euroopa suurima teadusfoorumi programmikomitee juhiks on valitud Eesti tuntud geeniteadlane, professor Andres Metspalu.

„ESOF on tõepoolest suursündmus kogu Euroopas," kinnitas ka Metspalu. „Eriti suurt rõõmu teeb, et tänavu on Eesti nii võimsalt esil: Geenivaramu vanemteadur Elin Org peab ühe plenaarettekande, Eesti Teadusagentuur koos Sotsiaalministeeriumi, Tartu Ülikooli genoomikainstituudi ja kahe maailmas väga tuntud geenitehnoloogia ettevõttega esitavad Eesti personaalmeditsiini visiooni, kus sotsiaalminister Riina Sikkut peab avaloengu. Ja messialal esitletakse meie riigi digitaalvõimekust eri valdkondades. Nii et meil on mida oodata!“

untitled.png

Näituse „SmartEST research country" meeskonda ESOFi messialal kuuluvad Kristjan Metsalu (Eesti Geenivaramu), Ehsan Ebrahimi (TÜ arvutiteaduse instituut), Laura Altin (Tartu Ülikool ja Positium AS) ning teadusagentuuri esindajad Liis Livin ja Reimo Rehkli.

Eesti osalemine ESOFil on osa Eesti Vabariigi 100 rahvusvahelisest programmist. Eesti osalust korraldab Eesti Teadusagentuuri algatus Research in Estonia. Algatust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Allikas ja foto: ETAGi pressiteade. 

Samal teemal: