Eesti osaleb esimest korda oma sessiooniga üleilmse teadusfoorumi teadlaste-ettevõtjate programmis


Avaldaja:Laura Vetik12. Juuli 2018

9.-14. juulil toimub Prantsusmaal Toulouse’s üleilmne teadusfoorum EuroScience Open Forum. Esimest korda on Eestil võimalus viia läbi sessioon teadlaste-ettevõtjate ühisprogrammis.

Eesti sessioon keskendub personaalmeditsiini ja geenitestide kaasamise võimalustele tervise- ja elukvaliteedi parandamises.

Sessioonil osalevad eksperdid Sotsiaalministeeriumist, Eesti Biopangast ning ettevõtetest Illumina AS, Oxford Nanopore Technologiest ja Biogen AS, kes arutlevad, kuidas geenianalüüsi kaasamine igapäevasesse meditsiini praktikasse aitab tulevikus täpsemalt ja turvalisemalt panustada patsientide ravisse. Samuti hinnatakse, kuidas avaliku ja erasektori koostööl luuakse innovatiivseid tooteid ja teenuseid tervishoius.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut usub, et juba käegakatsutavas tulevikus saame kasutada geeniinfot igapäevameditsiinis inimeste terviseriskide hindamisel ja haiguste ennetuses. "Eestis oleme järjepidevalt investeerinud personaalmeditsiini, meie geeniteadlased on maailmatasemel ja juba lähitulevikus saab võimalikuks inimeste tervise- ja geeniandmete ühendamine tervise infosüsteemis. See aitab arstil koos patsiendiga paremini valida iga inimese vajadustele vastavat ravi ja ravimeid,“ märgib minister Sikkut. „Personaalmeditsiin avab ka täiesti uued võimalused haiguste ennetamiseks ja inimeste personaalse motiveerimise kaudu tervena ja töövõimelisena elatud elu pikendamiseks."

Sessioon „Getting Personal with Personalised Medicine“ on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Sessiooni korraldab Eesti Teadusagentuuri algatus Research in Estonia läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastuse.

Rohkem infot: http://researchinestonia.eu/esof2018/

Allikas: Eesti Teadusagentuur

Samal teemal: