Eesti poisid võitsid programmeerimisvõistlusel kaks pronksmedalit


Avaldaja:Eva-Liisa Orula03. August 2018

Euroopa juunioride informaatikaolümpiaadil, mis peeti 26. juulist 1. augustini Venemaal, võitsid Eestit esindanud Oliver Tennisberg ja Andres Alumets pronksmedalid.

Alles teist korda korraldatud võistlusel Innopolise ülikoolis osales 80 õpilast 21 riigist. Kevadel Miina Härma gümnaasiumis 8. klassi lõpetanud Oliver Tennisberg saavutas üldjärjestuses 24. koha ja Sauga põhikooli lõpetanud Andres Alumets 28. koha. Alumets osales olümpiaadil ka eelmisel aastal ja võitis siis samuti pronksmedali.

Olümpiaadil koostasid noored võistlejad arvutiprogramme. Õpilased pidid näiteks kirjutama programmi, mis planeeriks mitme reisi viisataotlused nii, et iga reisi ajaks oleks pass vajaliku viisaga kaasa võtta, mitte saatkonnas mõne teise reisi viisa tegemisel. Tulemuste järgi osutus see ülesanne kõige keerukamaks.

Vabal ajal käisid õpilased Kaasani tsirkuses, külastasid Svjažski kindluslinna ja proovisid tataripäraseid murumänge.

"Tänavune tulemus on rõõmustav, sest mõlemad meie võistlejad said medalid," lausus eestlaste juhendaja Ahto Truu. Samas toob ta välja probleemi: "Järgmise aasta osas olen ma aga väga murelik. ProgeTiigri initsiatiivile vaatamata meil lihtsalt ei ole noori, kes suudaks kasvõi ühe võistlusülesande lahendada. Olümpiaadil osalevate õpilaste osavusele saab paaril õppesessioonil anda vaid viimast lihvi, põhilised programmeerimisoskused peavad juba enne olemas olema."

Euroopa juunioride informaatikaolümpiaadil võistlesid 2003. aastal või hiljem sündinud õpilased. Tulemused on avaldatud olümpiaadi veebilehel http://ejoi2018.org/.

Olümpiaadil osalemist koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool, rahastasid Hasartmängumaksu Nõukogu, ZeroTurnaround ja Tartu linn.

Lisainfo:
Ahto Truu
Eesti informaatikaolümpiaadi žürii liige
ahto.truu@ut.ee

Haridus- ja Noorteamet