Koolides üle Eesti alustab tööd 28 programmi "Noored kooli" uut õpetajat


Avaldaja:Madli Leikop09. August 2018

“Noored kooli” programmi uued osalejad lõpetasid ettevalmistuskoolituse ja asuvad õpetama koolides üle Eesti.

Täna anti koolijuhtidele üle "Noored kooli" 12. lennu osalejad, kes töötavad järgmise kahe aasta jooksul õpetajana ja läbivad samaaegselt intensiivse koolitusprogrammi. 28 osalejat valiti välja 327 kandidaadi seast ning nende hulgas on endisi riigiametnikke, pangatöötajaid, ettevõtjaid ja teiste elualade esindajaid, aga ka värskeid ülikoolilõpetajaid erinevatelt erialadelt.

“Tegemist on seni suurima Noored Kooli lennuga ja kunagi varem pole meil olnud nii palju klassiõpetajaid - neid alustab tänavu üheksa,” tõi esile Noored Kooli koolitusjuht Maria Kurisoo. “Lisaks on uute osalejate hulgas eesti keele ja kirjanduse, inglise ja saksa keele, matemaatika- ja loodusainete ning ajalooõpetajaid. Tööle lähevad nad Harju-, Tartu- ja Pärnumaa, aga ka Ida- ja Lääne-Virumaa koolidesse,” lisas Maria Kurisoo.

Programmi "Noored kooli" tegevjuhi Kristi Klaasmägi sõnul kandideeris tänavusse lendu rekordiliselt palju inimesi ning ka koolijuhtide huvi programmist õpetaja leidmiseks on üha kasvanud. “Meie fookuses pole siiski lihtsalt uute õpetajate koolidesse toomine, vaid hariduse eestvedajate kujundamine. Programmis osalejad töötavad oma kogukondades selle nimel, et iga laps saaks väga hea hariduse, mis tagab talle elus võimalikult palju valikuid,” rõhutas Kristi Klaasmägi.

Peagi algab värbamine programmi "Noored kooli" 13. lendu. Kandideerima oodatakse kõiki inimesi olenemata vanusest, kellel on vähemalt bakalaureusekraad, väga head suhtlemis- ja eestvedamisoskused ning suur soov pühenduda laste arengu toetamisele. Lisainfo: http://www.nooredkooli.ee.

NK 12.lend.JPG

12. lend

Taust

"Noored kooli" programm on kasvukeskkond haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks. Selleks valitakse programmi võimekad inimesed erinevatelt elualadelt, kes ei ole õpetajaks õppinud, kuid soovivad anda oma panuse Eesti haridusse ja töötada vähemalt kaks aastat koolis õpetajana. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või suunduda haridusvaldkonna teistele tasanditele. "Noored kooli" on aastate jooksul toonud haridusse ligi 200 inimest, kellest enamus töötab siiani haridusvaldkonnas.

Allikas ja foto: SA Noored Kooli pressiteade.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet