Kutsekoolid ja ettevõtjad teevad noorte kaasamisel koostööd


Avaldaja:Madli Leikop16. August 2018

Tööjõupuuduse lahendamiseks on üha enam tööandjaid hakanud mõtlema sellele, kuidas ise rohkem järelkasvu panustada. Kolm kutsekooli ja 12 ettevõtet ühendasid jõud, et pakkuda noortele võimalust siduda samaaegselt õpingud ja erialane töö ehk töökohapõhist õpet.

Uue õppeaasta eel toimub aktiivne vastuvõtt tööriistalukksepa, turvasüsteemide tehniku ja APJ lehtmetalli töötlemispinkide operaatori erialadele. Tegemist on tehniliste erialade pilootprojektiga, mis on esmalt suunatud keskharidusega noortele, kellel puudub veel erialane väljaõpe. Projekti aitavad eest vedada SA Innove koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga. 

Projekti ühe eestvedaja, SA Innove projekti arendusjuhi Piret Liloveri sõnul on see hea võimalus nii ilma erialase hariduseta noortele kui ka ettevõtjatele: „Kuigi pilootprojektis pakutavad erialad võivad esmapilgul tunduda keerulised, siis just koolis saadava teooriaga paralleelselt oma ala meistrite käe all õppides on see kordades lihtsam.  See on hea võimalus saada endale erialane haridus, teenida juba õpingute ajal palka ning leida endale tulevikuks kindel ja tasuv töö. Kõik kolm eriala on tööturul väga hinnatud ja nõutud ametid, mille meistritaseme palk on väga hea.“

Projektis osaleva Hissmekano Estonia OÜ esindaja Mairi Käbi sõnul on töökohapõhine õpe üheks lahenduseks, et leida just enda ettevõtte spetsiifikast lähtuvat tööjõudu. „Eks alguses ole veidi keeruline, kuna tööle tuleb võtta ja palka maksta nii-öelda puhtale lehele, kel pole veel kogemusi ning keda peab juhendama. Kuid pikemas perspektiivis tasub see ennast ära, sest väärt meistrid on ettevõtte jaoks üks olulisemaid varasid. Kuna ettevõte panustab palju õppijasse, on ta väga huvitatud sellest, et õppija ka pärast kooli sinna tööle jääks. Seega mina julgustan küll noori seda õppevõimalust kasutama!“

Õpipoisi- ehk töökohapõhine õpe on kutseõppe tasemeõppe vorm, kus ettevõttes või asutuses toimuva õppe osakaal on tavapärasest oluliselt suurem ja moodustab vähemalt 2/3 õppe mahust. Õpipoisiõpe toimub kutseõppeasutuse, õpilase ja tööandja koostöös. 

Projektis osalevad Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Tallinna Polütehnikum ja Tartu Kutsehariduskeskus ning Hissmekano Estonia OÜ, AS Norma, Mägitrepp OÜ, Repston OÜ, Viro Tools AS, Sumar Tools OÜ, Zircon Group OÜ, Roomet & Melrosten OÜ, Vasar Instrument OÜ, Ensto Ensek AS, AS G4S Eesti, USS Security Eesti AS.

Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.

Rohkem infot töökohapõhise õppe, palgatasemete ja kandideerimise kohta leiab http://www.kutseharidus.ee.

Allikas: SA Innove pressiteade. Foto: Unsplash, Rob Lambert.

Samal teemal: