Kutsume programmeerimisnädalal õpitubasid korraldama!


Avaldaja:Madli Leikop30. August 2018

HITSA kutsub õpetajaid, ringijuhendajaid ja teisi huvilisi programmeerimisnädalal Code Week (6.–21. oktoober 2018) lastele ja noortele vanuses 5–20 eluaastat õpitubasid korraldama.

ProgeTiigri programmi raames korraldatavates õpitubades näitame, et programmeerimine on jõukohane kõigile ning toetame tehnoloogiahariduse levikut õppijate ja õpetajate seas.

Õpitubade läbiviimiseks võib valida erinevaid tehnoloogilisi võimalusi ja vahendeid: robootikaseadmed, programmeerimine, 3D-tehnoloogia, arvuti teel juhitavad seadmed, multimeedia jne. 

Õpitubade läbiviimist toetab HITSA. Toetuse saamiseks tuleb esitada ideekavand HITSA konkursiveebis hiljemalt 17.09.2018 kell 17:00. Saadetud ideekavanditest valib HITSA välja toetuse saajad.

Õpitoa korraldamise tingimused:

Ühe õpitoa minimaalne pikkus on 2 akadeemilist tundi.

Õpitoad peavad olema suunatud huvilistele vanuses 5–20 eluaastat ning osalejatele tasuta.

Õpitoas osalejate minimaalne arv on 12.

Kaasatud peavad olema ka õppijad väljaspool korraldaja kooli/lasteaeda vm asutust. Palume õpitoa korraldamisel arvestada sellega, et tegemist on avaliku üritusega, kuhu võivad registreeruda kõik huvilised.

Üks korraldaja võib läbi viia mitu õpituba.

Õpituba peab toimuma ajavahemikul 6.–21. oktoober 2018.

Õpituppa registreerumine tuleb avada hiljemalt 26. septembril 2018 (registreerumisvormi näidis).

Kõik osalejad peavad õpitoas osalemise kinnitama allkirjaga registreerimislehel (lae registreerimisleht alla siit). Registreerimisleht tuleb teha iga õpitoa kohta eraldi ja saata HITSA-le pärast õpitoa toimumist (aadress: Elise-Marit Kippar, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, Akadeemia tee 21/1, Tallinn 12618).

Õpitoa korraldaja vastutab ise kõikide korralduslike tegevuste eest (registreerumise avamine, osalejate leidmine jne). HITSA toetab õpitoa korraldamist, hüvitades korraldajale õpitoa läbiviija töötasu (110€ bruto/1 õpituba). Õpitoa läbiviimiseks vajalike uute tehnoloogiliste seadmete ostmist ega ruumi renti ei toetata.

Läbiviidav õpituba tuleb lisada Code Week Euroopa kaardile: http://events.codeweek.eu.

Samuti tuleb lisada töötubadest/seal valminud loovtöödest video või pildimaterjal Facebooki gruppi, mis on loodud selleks, et õpetajad ja juhendajad saaksid jagada häid ideid ja näha, milliste vahvate tegemistega paistavad silma teised haridusasutused. NB! Kui fotol või videos on lapsed äratuntavad, peab nende avalikustamiseks olema lapsevanema nõusolek.

Õpitubasid toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetmest “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ (2014-2020.1.03.15-0001).

Foto: Unsplash, Chris Ried.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet