Teadlaste Öö festival keskendub keskkonnateadlikkusele


Avaldaja:Madli Leikop10. September 2018

Septembri lõpus toimub 13. Teadlaste Öö festival, mis tänavu keskendub keskkonnasäästlikkusele ja taastootmisele läbi loodussõbra pilgu. Sündmus leiab aset 27. kuni 29. septembrini.

Festivali peakorraldaja Elmar Reinholdi sõnul tahab tänavune festival näidata, et inimesed peavad vähem tarbima asju, mida nad ei vaja ja vähem tootma prahti, mis loodusele kahju teeb.

„Meie eesmärk on anda ideid ja mõtlemisainet. Saame anda lubaduse, et iga festivalil osaleja lahkub meie sündmustelt keskkonateadlikumana,“ lubas Reinhold.

Peakorraldaja lisas, et tänavusel festivalil ei taheta rääkida ainult sellest, kui halb ja õudne kõik on, vaid pakutakse välja ka lahendusi. 

„Festivalile on kaastatud mitmeid spetsialiste, kes tegelevad igapäevaselt sellega, et muuta Eestit ja loodust puhtamaks,“ lisas ta.

töf (4).jpg

Igal aastal toob Teadlaste Öö festival oma kavasse uusi sündmusi ja põnevaid ettevõtmisi. Tänavune uudissündmus on Keskkonnainvesteeringute Keskusega koostöös toimuv „Prügiteadlaste päev“ 29. septembril. Sellel sündmusel on rõhk prügi tootmise vähendamisel ning vanast uue loomisel. 

„Me tahame populariseerida viisi, kus vanast ja pealtnäha kasutust luuakse midagi uut ning antakse asjale uus otstarve: näiteks vanadest nahatükkidest ja kottidest saab teha uusi nahktooteid või veelgi radikaalsemalt –  vanadest saiakottidest saab valmistada dušikardinaid,“ tutvustas peakorraldaja.

Festivalil on sündmusi erinevale vanusele. Väiksemaid ootab Teadlaste Öö festivali klassika -  kaisuloomahaigla Tartu Ülikooli lastekliinikus. Seal tutvustatakse lastele haiglaprotseduure kaisuloomade peal ja tutvustatakse arstide tööd läbi mängu. Lisaks toimub kohvikus Krempel teaduskohvik, kus räägitakse nooremale kuulajaskonnale mesilastest.

töf (8).jpg

Natuke vanemat publikut ootab kaks eriti uhket sündmust: üks on Robolahing, mis toimub neljapäeva õhtul Tartu Raadi lennuvälja angaaris, ja laupäeval toimub AHHAA keskuses eelpool mainitud „Prügiteadlaste päev“.

Tänavune Teadlaste Öö festival toimub 27.-29. septembrini üle terve Eesti. Festival kulmineerub reedel üle-euroopalise Teadlaste Ööga. Erinevaid teadusega seotud sündmusi toimub terve nädala vältel. Loe toimuva kohta lähemalt aadressilt www.teadlasteöö.ee

Allikas ja fotod: Teaduskeskuse AHHAA pressiteade. 

Samal teemal: