AHHAA avas täna keskkonnateemalise näituse


Avaldaja:Madli Leikop18. September 2018

Sellel nädalal võõrustab AHHAA rahvusvahelist multikonverentsi, mille raames avati ka uus, keskkonnateadlikkuse kasvatamisele suunatud näitus.

AHHAA projektijuhi Sander Kase sõnul ootavad külastajaid eksponaadid, kus saab muuhulgas tegeleda veealuse kaevandamisega ning lainete jõul energiat toota.

„Isiklikult pean kõige põnevamaks eksponaadiks hiiglaslikku interaktiivset maailmamerede kaarti, mis ühendab erinevaid andmekogumikke ja laseb külastajal ise otsida seoseid merede temperatuuri, soolsuse, transpordi, reostuse, ilmastiku ja paljude muude tegurite vahel,“ ütles Kask.

marina21.jpg

Kask lisas, et näituse eesmärk on lasta külastajatel katsetada ja õppida merede ning ookeanide targa kasutamise kohta. Täna avatud eksponaadid jäävad AHHAAsse kuni aastalõpuni ja seejärel võtavad teekonna ette Prantsusmaale Nausicaa okeanaariumisse. Näituse kogumaksumus on orienteeruvalt 40 000 eurot.

Näitus on osa üle-euroopalisest jätkusuutliku (mere)teaduse projektist MARINA, mida juhib Itaalia riiklik teadusnõukogu ning milles osaleb ka AHHAA. Sander Kask rääkis, et kõigist projektipartneritest on just AHHAAl kõige tugevam teaduseksponaatide ehitamise kogemus. 

marina18.jpg

„Konverentsi kohalike korraldajatena on meil hea meel anda hoogu juurde rahvusvahelisele teaduskoostööle ning pakkuda külalistele uudishimu ja loovust ärgitavat keskkonda,“ lisas ta.

Konverentsist võtavad osa põhiliselt Euroopa teadlased, aga ka külalised Uruguaist, Israelist ja Bangladeshist. Kokku võõrustab AHHAA sadakonda teadurit, kes esindavad väga erinevaid valdkondi, kuid keda ühendab soov parandada teadlaste ja ühiskonna kahepoolset koostööd.

marina15.jpg

Fotod: Mathis Bogens/AHHAA.

Samal teemal: