KüberOlümpia on Euroopas tunnustatud küberhariduse projekt


Avaldaja:Madli Leikop11. Oktoober 2018

Rootsis Göteborgis toimunud tippkohtumisel European Computer Science Summit tunnustati II kohaga Eesti KüberOlümpia projekti, mille raames toimuvad küberhügieeni parendavad uuringud ja võistlused noortele.

Tippkohtumist korraldas Informatics Europe, mis koondab 120 akadeemikut ja dekaani 30 riigi ülikoolidest. Tippkohtumine toimus 14. korda. 

KüberOlümpia projekti raames toimuvad KüberPähkli küberturvalisuse teadlikkuse uuring ja võistlus 10-18-aastastele koolinoortele ning küberkaitsjate võistlus KüberNaaskel 14-25-aastastele. KüberNaaskli parimad osalevad peaauhinnana rahvusvahelisel võistlusel European Cyber Security Challenge. KüberOlümpia projekti eesmärk on leida andekaid noori küberkaitse valdkonnas, analüüsida võimalikke puudujääke ja kitsaskohti nii teadlikkuses kui ka treeningprogrammides ja juurutada vajalikke treeningprogramme, harida laiemat publikut ja tõsta kuritegevuse ennetamiseks teadlikkust. Samuti on oluline luua nii hariduse- kui ka karjäärivõimalusi. 

43465020_347975679282171_2525212569845628928_n.jpg

2018. aasta tippkohtumisel pärjatud projektid keskendusid noorte ja eriti tüdrukute küberharidusele ning uutele metoodikatele informaatikaõppes. Tippkohtumine toob igal aastal kokku Euroopa ülikoolide IT-valdkondade juhid ja akadeemikud, kes soovivad ühiselt arutada, kuidas pakkuda parimat töökeskkonda ja õppimisvõimalusi ning võrgustamist kõikidele Euroopa kodanikele. 

"Parimate projektide hulgast tõid kolm välja küberturvalisuse kui informaatikaõppe parendamise ühe alustala. Ajame õiget asja luues võimalusi noortele ja tuues laua juurde ka koolitajad ja kogukonna – ühiselt muudamegi maailma paremaks," rõõmustas KüberOlümpia projekti juht Birgy Lorenz. 

Projekti viib ellu Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskond koos Kaitseministeeriumi, Eesti Interneti Sihtasutuse ja paljude teiste toetajate abiga.

Osalemine European Computer Science Summitil sai võimalikuks tänu IT Akadeemia programmile.  

Info saatis Koolielule Birgy Lorenz

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet