Oktoobri lõpuni on Tartumaa koolinoortel võimalik kandideerida töövarjuks


Avaldaja:Madli Leikop11. Oktoober 2018

Kuni 30. oktoobrini on Tartumaa 11.- 12. klassi noortel võimalik kandideerida töövarjuks Tartumaa Rajaleidja keskuse töövarjupäevale. Valikus on üle 200 erineva ameti erinevatelt elualadelt.

Gümnaasiumi ja kutsekooli noortele mõeldud töövarjupäev toimub tänavu 15. novembril. Tartumaa Rajaleidja keskus on maakonna noortele töövarjupäeva korraldanud juba viis aastat järjest. „Aastast aastasse on olnud meie eesmärk ja soov anda noortele vajalik kokkupuude töömaailmaga. Kuna nad seisavad peagi oluliste karjäärivalikute ees edasiõppimise otsuste näol, siis töövarjupäeva kogemus võib nende valikute langetamist tuntavalt lihtsustada,“ selgitab Tartumaa Rajaleidja keskuse karjäärispetsialist Heidi-Maarja Melts.

Möödunud aastatel osalenud noorte tagasisidest tuleb samuti välja, et töövarjupäev andis neile vajaliku selguse, näiteks kinnistades juba varemalt tärganud huvi konkreetse eriala vastu või saades aru, et ettekujutus meelepärasest ametist ei peagi paika. „Mõlemal juhul on töövarjupäev teeninud oma eesmärki, sest noorel on otsustamise hetkel vajalik ja vahetu kogemus käes,“ ütleb Heidi-Maarja Melts ja julgustab seetõttu kõiki Tartumaa noori tegutsema ja kandideerima.

Töövarjutamiseks on valikus üle 200 erineva ameti väga erinevatelt elualadelt. Jäätisemeister, fotograaf, kultuurikorraldaja, psühholoog, huvijuht, apteeker, lennujuht, lavastaja, tarkvara analüütik, vanglatöötaja ja kohtunik – see on vaid käputäis kõigist põnevatest erialadest, kellega on kokkulepitud juba sõlmitud. Nii jääb noortel üle vaid valik langetada ja kandideerida.

Töövarjuks kandideerimine on Innove kodulehel avatud 30. oktoobrini ja selleks on noorel vaja kirjutada ka motivatsioonikiri. Töövarjupäeva ürituse all Facebookis jagavad karjäärinõustajad ka näpunäiteid edukaks kandideerimiseks, tutvustavad erinevaid ameteid ning tööandjaid, kes töövarju võtavad jne.

Allikas: SA Innove pressiteade. 

Samal teemal: