Programmeerimisnädalast Tartu näitel: ma ise mängus tegija


Avaldaja:Madli Leikop29. Oktoober 2018

Kuuendast üle-euroopalisest programmeerimisnädalast Code Week tehakse praegu kokkuvõtteid. Väga tore õpilase juhitud töötuba toimus Tartu Veeriku Koolis ja Tartu Tamme Koolis, kus prooviti programmeerimist Pythoni abil.

6.–21. oktoobrini 2018 toimus kuues üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist lihtsal, lõbusal ja kaasahaaraval viisil.

Tartu Miina Härma Gümnaasiumi 8.a klassi õpilane Kevin Akkermann viis läbi programmeerimise õpitoad „Ma ise mängus tegija“ oma eakaaslastele Tartu Veeriku Koolis ja Tartu Tamme Koolis 8. oktoobril, kus ta õpetas soovijatele lihtsa mängu programmeerimist Python programmiga. Õpitoad olid mõeldud teise ja kolmanda kooliastme õpilastele ning varasem programmeerimiskogemus polnud oluline. Ja tutvumisringi alguses tuligi välja, et enamik osalejatest ei olnud varem programmeerinud. Veeriku kooli õpitoas oli 25 ja Tamme koolis 21 osalejat.

Tamme1 (14).jpg

Kevin oli õpetamise mängus ise tõeline tegija: õpetamisel liikumine lihtsamalt keerulisema suunas, teooria oli seotud praktikaga, kus tulemus oli kohe arvutiekraanil näha – veateade või mitte. Miina Härma Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Allar Aav oli töötoas toetajana kaasas: „Kevin valmistas ette väga põhjalikud tunnid. Töö käigus Kevin improviseeris ja kohandus klassiga.“

Kevini arvamus õpitoa korraldamisest: „Kõik õpilased, kes osalesid, üllatasid mind. Eeldasin, et midagi jääb selgusetuks, kuid nii palju, kui mina nägin, oli kõigil hea olla ning kõigil valmis ka esimene mäng. Minu jaoks kõige parem tunne oli see, kui ühel õpilasel tekkis tõsine huvi programmeerimise vastu.“

Veeriku1 (6).jpg

Veeriku kooli tagasiside oli igati positiivne, õpilased jäid töötoaga väga rahule. 

Tamme koolis jõudis Kevin kasutada õpitoas õpitu reflekteerimiseks lisaks veel http://quizizz.com koostatud testi.

Loo pani kirja ja fotod saatis Miina Härma Gümnaasiumi haridustehnoloog Inge Lahtmets

 

 

 

 

 

Haridus- ja Noorteamet