Kagu-Eesti riigigümnaasiumite õppurid valmistusid koos olümpiaadideks


Avaldaja:Madli Leikop07. November 2018

Valga, Võru ja Põlva Gümnaasiumid ühendasid juba teist aastat jõud, et abistada õpilasi olümpiaadideks valmistuda. Selle aasta läbiv teema oli keemia-, füüsika- ja matemaatikaoskuste seotus. Teaduslaager toimus Tartus.

Eelmise aasta laager oli Värskas ning seal kuulati õppejõude ja lahendati ülesandeid nii keemia, füüsika, matemaatika, bioloogia kui ka geograafia vallast. Laagis osalejate piirarvuks oli 30 õpilast ehk igast koolist 10 õppurit. Mulluse laagri kava oli väga tempokas. Õppisime eelmise aasta kogemusest ja tänavu kitsendasime õppeainete valikuid, sidudes kokku keemia, füüsika ja matemaatika. 

Selle aasta laagri asukohaks sai ülikoolilinn Tartu. Logistiliselt oli kergem läbi viia õpet TÜ õppehoonetes, kus vajalikud laboriseadmed ja õppejõud olemas. 

Esimene õppepäev toimus TÜ keemia instituuti laborites. Õppetöö toimus kahes grupis ja 
juhendajad olid õppejõud Ida Rahu ja Vladislav Ivaništšev. Laboratooriumis oli teemavaldkond orgaaniline süntees ja sünteesiti aspiriini. Samal ajal lahendati arvutiklassis õppejõudude juhendamisel ülesandeid. Kui algul tundusid ülesanded paljudele õpilastele hirmutavad, siis tasapisi said kõik väärtusliku kogemuse võrra rikkamaks. Päeva lõpetuseks tehti tulevastele tudengitele majatuur, näidati erinevaid laboreid ja seadmeid ning uurimistingimusi.

Teise õppepäeva sisustas Tartu Ülikooli teaduskool. Uuriti üheskoos giidiga Tartu Ülikooli peamaja ajalugu, külastati endisaegset tudengikartserit, külastati kunstimuuseumi, vaadati Elektriteatris videolavastust õppevõimalustest ja kuulati Päärn Paiste loengut "Geokeemia ehk kuidas mõista Maad“. Päärn Paiste loeng oli väga sütitav ja kaasakiskuv, nii mõnigi gümnasist kaalus loengu järel vastava elukutse valikut.

Kaks töist ja väsitavat ning silmaringi avardavat õppepäeva möödusid kiiresti. Tõdeti rahulolevalt, et koos õppimine on ühendav ja kasulik. Kohtumiseni juba järgmisel sügisel.

Pille Olesk, Valga Gümnaasiumi projekti ja karjäärijuht, laagri korraldaja

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet