Pereõhtu “Ettevõtlikud nutimunad” elulugu


Avaldaja:Madli Leikop22. November 2018

Pärnu Rääma Põhikool on alates 2016. aastast korraldanud linna ja maakonna perekondadele vahvat õhtut “Ettevõtlikud nutimunad”. Kooli tegevusi on märgatud ja tunnustatud ettevõtliku kooli kvaliteeditunnistusega.

Elasid kord Pärnu Rääma Põhikooli õpetajad, õpilased ja teised tublid koolipere liikmed. 2015. aasta novembris hakkasid Facebookis ühe osana põhikooli õpiseltskonnast oma elu elama Rääma Nutiajud. Rääma Nutiajud oli kohe algusest aktiivne, ettevõtlik FB-kogukond, kes tahtis lisaks Facebookis suhtlemisele ka midagi ägedat ära teha. 

Üks Rääma Nutiaju idee oli pakkuda perekondadele vahva üritus, kus toimuvad erinevad õpitoad, kus muna (ehk noorem põlvkond) õpetab kana (ehk vanemad põlvkonnad). Vahva idee üheks autoriks oli meie kooli klassiõpetaja Aive Jõffert, kes pakkus, et meie noored võiksid oma vanemaid ja vanavanemaid õpetada.

Ühel mõnusal aprillikuu õhtul kogunesidki Pärnu Rääma Põhikooli ja teiste koolide perekonnad kooli aulasse, et osaleda pereõhtul “Ettevõtlikud nutimunad 2016”. Peredele üritus meeldis ning üritusest sai traditsioon, mis toimunud tänaseks nii 2017. aastal kui ka 2018. aastal - ikka aprillikuu õhtul.  

Milleks meie kool seda teeb? Eesmärk on veeta üks lõbus ja koostöine õhtu oma pere seltsis, sealjuures pannes proovile oma pere nutikuse. Olgu siis õhtul keskmes nutikabe, sõnaseadmine või mõni seiklusmäng QR-koodidega. 

Kõikidele ettevõtlikele haridusasutustele soovitus nr 2: esimene kord on igal üritusel esimene kord. Selleks, et esimene kord üldse juhtuks, tuleb olla julge ning riskida - Pärnu Rääma Põhikool soovib kõikidele asutustele julgust uusi asju proovida ning kaasata sellesse ka teiste asutuste (nt koolide) esindajaid!

thumbnail.jpg

Teksti saatis Pärnu Rääma Põhikooli ettevõtliku kooli programmi koordinaator Mart Kimmel

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet