AHHAA keskusesse jõudis põnev anatoomianäitus


Avaldaja:Madli Leikop22. November 2018

Teaduskeskus AHHAA avas põneva inimorganismist rääkiva näituse „Ahhaa, anatoomia!“. Mininäitus on avatud 9. detsembrini. Uus näitus räägib sellest, kuidas inimesed saavad elada võimalikult kaua ja tervislikult.

„Möödunud suvel näitasime külastajatele oma keskuses plastineeritud inimkehasid. Kui toona oli peamine rõhk visuaalsel elamusel, siis seekordne mininäitus on igati ahhaalik: kõike saab ise katsuda, proovida ja uurida,“ rääkis AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk.

Uus näitus jagab vastuseid inimese anatoomiaga seotud küsimustele: millised toidud on meie kehale head ja millised mitte? Millest koosneb aju? Kuidas pesta hambaid ja kuidas teha kunstlikku hingamist?

untitled.png

Kolk märkis, et näitus tuli AHHAA keskusesse Poolast Gdanskis asuvast Hewelaniumi teaduskeskusest. 

„Meil on Hewelaniumiga hea koostöö juba teist aastat järjest. Möödunud sügisel, kui AHHAA vahetas teemanäitust, oli meil väljas Hewelaniumi näitus „Matemaatika ilu“. Sellel korral, kui kolmandas saalis näitust vahetatakse ja "Rakett 69" saateid filmitakse, pakume külastajatele lisaelamust anatoomianäituse näol,“ ütles ta.

Mininäitus sobib ka kõige nooremale külastajatele: seal on eksponaate, mis sobivad juba lasteialastele, ent osa näitusest pakub suuremat avastamisrõõmu pigem täiskasvanutele.

untitled2.png

Järgmine suur AHHAA näitus kannab nime „Ahhaa, illusioonid“ ja see avatakse 30. novembril. Tegemist on AHHAA enda valmistatud näitusega. Kolmas saal täitub illusioonidega, mis ühel või teisel viisil loovad pettekujutelmi ning tekitavad külastajates kahtlusi, et kas oma silm on ikka kuningas.

Allikas: AHHAA keskuse pressiteade. Fotod: Mathias Bogens, AHHAA keskus.

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet