Noored inspireerivad noori


Avaldaja:Madli Leikop21. Detsember 2018

Etttevõtlusnädala raames toimus tänavu üle-eestiliselt palju vahvaid üritusi. Neist mõnegi algatajateks ja läbiviijateks olid Pärnu Rääma Põhikooli noorted.

Näitena võib tuua Rääma Hackathoni ning Pärnumaa noorte inspiratsioonipäeva.

Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev on traditsiooniline üritus, mis annab õpilastele (ja noortele huvilistele) suurepärased võimalused oma ettevõtlikkuse arendamiseks. 

Koostöös SA Pärnumaa Arenduskeskusega ja Rajaleidjaga aitasid 2018. aastal üritust korraldada Pärnu Rääma Põhikooli 5. kuni 9. klassi noored. Nende jaoks oli tegemist suure väljakutsega. Maakondlikul tasandil oli inspiratsioonipäev suurüritus, kuhu registreerus üle 500 osavõtja. Üritus toimus Pärnu hotellis Strand, mis on hea koht ägeda inspireeriva noorteürituse läbiviimiseks.

Meie kooli õpilased andsid soovitusi, mis teemasid võiks käsitleda töötubades, lisaks sellele oldi abiks seal, kus vähegi vajalik - tegemist oli suurepärase vabatahtliku tööga. Väikese preemiana said vabatahtlikud ise ka töötubades osaleda. 

Kõikidele haridusasutustele soovitus nr 4: alusta ettevõtlikke üritusi oma koolis/kogukonnas ning seejärel võta ette suurem väljakutse (maakond) ning aita oma maakonna noortel lennukad ideed ellu viia!

Loo autor on Pärnu Rääma Põhikooli haridustehnoloog Mart Kimmel 

Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal: