Minifirma VIN:L Eesti õpilasfirmade laadal 2019


Avaldaja:Pille Granovski11. Veebruar 2019

Ülenurme Gümnaasiumi õpilased jagavad muljeid 9. veebruaril Tallinnas toimunud õpilasfirmade laadast. Osavõtt oli rekordiline, 280 õpilasfirmat meilt ja mujalt.

9. veebruaril toimus Tallinnas Rocca al Mare Keskuses ja Kristiine Keskuses suur õpilasfirmade laat. Eesti õpilasfirmade laadal 2019 osales 280 õpilasfirmat nii Eestist kui ka välismaalt. Eesti õpilasfirmade laatade ajaloos ei ole veel kunagi nii palju õpilasfirmasid osalenud. Õpilasfirma on õpilastest koosnev mitteametlik ettevõte, mis on moodustatud Junior Achievement Eesti ettevõtlusõppe programmi käigus. Õpilasfirma programmi eesmärk on tutvustada noortele ettevõtlust huvitaval moel, anda neile esmane riskivaba ettevõtluskogemus ning suurendada seega tulevaste ettevõtjate arvu ühiskonnas.

 

Esmakordselt oli õpilasfirmade laadal ka Ülenurme põhikooliklasside firma nimega VIN:L oma vinüülist valmistatud kelladega. Kellad on valmistatud vinüülplaatidest, mis on saadud annetuse käigus. Koostöös ettevõttega Rizart valitakse sobivad disainid ning lõigatakse soovitud kujund. Plaatidele lisatakse mehhanismid ning pakendatakse.

Õpilasfirma laadalt saadi palju uusi kogemusi ning teadmisi.

 

Õpilaste muljed laadast

Mattias: Laat oli väga huvitav kogemus. Mõned inimesed kõndisid tähelepanu pööramata mööda, teised olid väga sõbralikud ning kuulasid ära mida meil öelda oli. Müümine oli ikka üsna sujuv. Enamasti jagasime visiitkaarte sellepärast, et inimesed tahtsid enda disainiga kella osta.

Riika: Üks uuemaid, ägedamaid, harivamaid kogemusi mu elus. Kui poleks tulnud ja oleks teadnud, mis laadal kõike sündida võib, oleks mu kahetsus suur. Harimine: kuidas toimib reklaam, ära rääkimine, milline näeb välja ametlik firma töö, hindamine, erinevate kundedega suhtlemiseks harjutamine ja palju palju muud. Andis väga  palju uusi ideid edasiseks tööks (kommentaaridest, tagasidest kõigilt, kes vähegi huvi tundsid).

Siim: Laat oli äge. Seal sain kogemusi kuidas müüa erinevaid tooteid. Samuti ka sain näha mida teised õpilasfirmad tegid. Sai ka mõned kellad müüdud ja väga palju teresid öeldud. See oli väga äge laat ja ma tahaks uuesti osaleda laadal.

Rander: Laat oli normaalne. Üpris raske oli kogu aeg seista ja inimestega rääkida. Mõned inimesed olid viisakad ja kuulasid, aga mõned lihtsalt ignoreeris. Päris palju sai õppida selle laadaga, eriti kuidas inimestele asju müüa. Palju teresid sai vahetatud ja tore oli rääkida.

Kasper: Laat oli väga põnev ja saime kindlasti oma nime levitada. Ainuüksi sellega, mida me laadal müüsime, saame nüüd oma tootlikust suurendada ning nii mõnedki olid huvitatud meie eritellimuse võimalusest (meile oma disainiidee saatmine ja meie poolt sellise kella valmistamine). Meie peamine eesmärk oli oma nime levitada ja saada esimene müügikogemus, mis minu arust täiesti õnnestus. Päev oli küll pikk, kuid sellega tuli arvestada ning selle kallal eriti nuriseda ei või. Laadalt võtsime kaasa suure hulga ideid, näpunäiteid mida järgmine kord paremini teha ja mida kindlasti meeles hoida.

Laura: Laat oli mega põnev ja kogemusterikas, saime palju suhelda võõraste inimestega, sai palju naeratada ja tere öelda. Päev läks küll väga kiiresti, aga see tähendabki, et oli lõbus ja huvitav päev. Saime ka hea idee, mis nende kelladega veel edasi teha (nt müüa kuhugile disainipoele). Laadale kirja panemine oli kindlasti väga hea otsus, muidu ilmselt olekski asjad venima jäänud, aga me saime kõik õigeks ajaks valmis ning kellad nägid tõesti piltilusad välja.

Samal teemal: