Selgusid rahva lemmikud kauneimate raamatute seast


Avaldaja:Madli Leikop11. Märts 2019

Eesti kauneimate raamatute 2018 konkursi rahvahääletus on lõppenud. Hääletuses osales 487 inimest ja hääletus toimus neljandat korda.

Lugejate lemmikuteks olid „Sõsara sõrmeluud: naised Eesti muinasjuttudes“ (koostaja Merili Metsvahi, kujundaja Angelika Schneider, illustraator Britt Samoson, väljaandja kirjastus Hunt), „Hundi sõbrad“ (autor Ilmar Tomusk, kujundaja ja illustraator Catherine Zarip, väljaandja Tammerraamat) ja „Kahe heli vahel“ (autor, kujundaja ja illustraator Joonas Sildre, väljaandja Arvo Pärdi keskus).

Kui kauneimate raamatute konkurss on traditsiooniline üritus (sai alguse 1958. aastal) ja tavapäraselt valivad professionaalsed žüriid eelnenud kalendriaastal kirjastatud raamatute hulgast välja 25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut, siis publiku hääletus toimus neljandat korda. Lugejatel oli võimalik veebruarikuus Rahva Raamatu ja Apollo suuremates poodides ning Rahvusraamatukogu näitusesaalis anda oma hääl konkursi võiduraamatute seast enim meeldinud kujundusega raamatule.

Hääletuses osales 487 inimest. 

Kauneimate raamatute konkursse korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Žürii poolt valitud raamatutega saab tutvuda 25 kauneima raamatu lehel.

Allikas: RRi info

Samal teemal:


 
 

Haridus- ja Noorteamet