Kus on kõige parem õppida antiikmaailma kohta? Loomulikult iidse Olümpose territooriumil


Avaldaja:Madli Leikop03. Aprill 2019

Rahvusvahelise Erasmus+ projekti ”Open Doors – Open Minds to the Future” ("Avatud uksed, avatud meeled tulevikku") raames toimus viie kooli (Kreekast, Hispaaniast, Portugalist, Leedust ning Eestist) 48 õpilase ning 10 õpetaja kohtumine väikeses Kreeka linnas Pirgoses.

Õppeprogramm oli üles ehitatud sellisel moel, et õpe toimuks üksnes mitteformaalsetes tingimustes, kus keskkond ning ümbrus on juba iseenesest hariv ruum. Sest kus veel saab õppida erinevate mehhanismide töötamise printsiipe kui mitte Vana-Kreeka tehnoloogiate muuseumis? Aga kus on kõige parem tutvuda olümpiamängude ajalooga kui mitte nende sünnikohas? Külluslik programm võimaldas õpilastel tutvuda mitte ainult kultuuriga, Vana-Kreeka ajalooga, vaid külastada ka bioloogia ja keemia laboratooriume Patra linna ülikoolis. Õpilastel oli võimalus näha erinevaid katseid, tutvuda probleemidega, mille lahendamise kallal töötavad ülikooli tudengid ning professorid.

IMG_7280.jpg

Kaheaastase projekti töö on suunatud õppeprotsessi korraldamise võimalustele väljaspool klassiruumi, mitteformaalsetes tingimustes – muuseumi ekspositsiooni baasil, hariduskeskuses, looduses ning õues.

IMG_7195.jpg

Rahvusvahelisest kohtumisest võtsid osa Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi õpilased Anna Vlassov, Valentina Astapova, Erik Puulinn, Maia Golubeva, Veronika Kornijenko ja õpetajad –  Julia Tsõgankova, Aleksandra Dubjagina. 

Loo ja fotod saatis Koolielule Aleksandra Dubjagina

Samal teemal: