Kuidas me Norramaal huvitava kasulikuga lõimisime


Avaldaja:Madli Leikop04. Aprill 2019

Maakera on ümmargune. Meie saime sellele kinnitust, kui kevade algusega koos Oslosse eTwinningu seminarile „Coding and Computational Thinking“ sõitsime, kirjutavad Siret Krill, Inga Veskimägi, Annika Hinn ja Rain Sirel eTwinningu koolitusest.

Hakkad õhinal kodunt minema, saad osa rahvusvahelises seltskonnas toimuvast põnevast seminarist ning tuled tiiruga koju tagasi mahuka kogemustepagasi, uute tutvuste ja sooviga kõike nähtut-kuuldut katsetada. 
Inimene õpib kogu elu. Kui õppimine on huvitav ja seostatud, siis on uue omandamine lihtsam ja kindlamini kinnistuv. Õppeprotsess peab olema põnev ka õpetajale. Kui õpetaja silmad säravad, siis suudab ta õppimisrõõmu õpilastele edasi anda.

Oslo seminarile kogunes  49 õpetajat 9 riigist - Taanist, Soomest, Rootsist, Lätist, Slovakkiast, Maltalt, Suurbritanniast, Eestist ja Norrast. Kõik osalejad olid  valmis uurima, avastama, katsetama, looma. Inimesed, kes meile Oslo Tehnikamuuseumi ruumides mitmekülgset käed- külge tegevust pakkusid ning meid õpimise käigus juhendasid, olid kõik särasilmsed ja innustunud. Ja nii saime ka meie hakkama nii micro:bit robotite ehitamise, 3D printimise, Cricuti abil toodete disainimise kui ka kõige muuga. Ja see kõik oli ütlemata põnev!

eTwinning on teatavasti koostööprogramm õpetajatele, võimaldades  rahvusvahelist koostööd, kogemuste jagamist ning koos õpilastega erinevates koolidevahelistes õpiprojektides osalemist. Kontaktseminarid, kus on võimalik kohtuda teiste riikide õpetajatega, võimaldavad erinevaid koostööprojekte planeerida vahetult omavahel suheldes. Oslo seminaril osalesime neljakesi ning esindasime viit kooli (Rain nimelt töötab korraga kahes koolis). Rahvusvahelistes projektides on kõige staažikam Peetri Lasteaed-Põhikool. Muraste Kool (tegutseb neljandat õppeaastat) on ühe Erasmus+ õpirändekogemuse saanud ning kaasa löönud kahes eTwinningu projektis. Hagudi Põhikooli ning Rakke Kooli ja Laiuse Jaan Poska Põhikooli jaoks oli see esimene rahvusvahelise koostöö projekt.

Niisiis, koos oli 9 erineva riigi 49 õpetajat. Tutvuti, suheldi, tegutseti. Tulemusena löödi käed 16 erineva põneva ja eriilmelise projekti läbiviimiseks. Meie neljakesi osaleme neljas erinevas projektis. Üks neist saab oma vilju noppida juba maikuus. Ettevalmistused  käivad hoogsalt. 

Clipboard01.jpg

Miks on vaja vahel kodust ja kodukoolist eemale minna? Sest otse suheldes sõlmitakse kestvamad sidemed, avardub silmaring, kogemustepagasisse lisandub palju uut ning vaheldus võimaldab laiemat pilti näha. 

Meie saime hindamatu kogemuse ning oleme selle eest tänulikud. Kogu hea anname me edasi oma õpilastele ja kolleegidele. Ja kõik ongi korras nagu Norras! 

Siret Krill (Hagudi Põhikool); Inga Veskimägi (Peetri Lasteaed-Põhikool); Annika Hinn (Muraste Kool); Rain Sirel (Rakke Kool, Laiuse Jaan Poska Põhikool)

Samal teemal: