Rahvusvaheline tunnustus Metsküla Algkoolile


Avaldaja:Madli Leikop02. Aprill 2019

Metsküla Algkooli neli eTwinningu projekti pälvisid 2018. aasta sügisel Euroopa kvaliteedimärgi. Artiklist saab teada, kuidas terve kool rahvusvahelistes projektides kaasa lööb.

Euroopa koolide virtuaalses kogukonnas eTwinning ei ole oluline, kui suur või väike, uus või vana kool eTwinninguga liitub. Kool võib asuda suurlinnas või maapiirkonnas, olla reaal- või humanitaarkallakuga, algkool või gümnaasium. eTwinningus on oluline tahe teha rahvusvahelist veebipõhist koostööd, täiendada digiteadmisi, õppida teistelt kultuuridelt, olla järjekindel seatud eesmärkide saavutamisel.

Metsküla Algkooli direktor ja õpetaja Pille Kaisel on oma õpilastega Euroopa koolide virtuaalses kogukonnas eTwinning rahvusvahelist projektitööd teinud üle kümne aasta. Ideid oli alati, koostööpartnerid leiti, projektid said valmis ning laste teadmised-oskused täienesid, aga õpetaja hing kripeldas: parimast projektist jäi ikka natuke puudu. Nii kuni möödunud sügiseni.

„Õppimise, katsetamise, proovimise aeg oli, jah, rohkem kui kümme aastat. Mõtlesin hoolega läbi, miks ikkagi ei tule lõpuks väga hea eTwinningu projekt välja. Sain aru, et on vaja inimest, kes hoiab projektil algusest lõpuni silma peal; tähtaegadest tuleb kinni pidada ja tuleb teha korralik projektiplaan,“ sõnas Pille Kaisel. „Ei jäänud muud üle, hakkasin lõpuks ise selleks inimeseks. Lihtsalt niisama, iseenesest ei toimu midagi.“

Ja tunnustus ei jäänud tulemata. Metsküla algkooli neli eTwinningu projekti pälvisid 2018. aasta sügisel Euroopa kvaliteedimärgi:

Pille Kaiseli ja Heli Esko projekt „DO-RE-MI, try to sing like me!“,
Pille Kaiseli „Scratch me, if you can!“,
Heli Esko juhitud projekt „Artful“,
Pille Kaiseli „Mirror, mirror on the wall, who is the hero of them all?“.

Euroopa kvaliteedimärk kinnitab, et õpetaja ja õpilased on teinud väga head tööd ning projekt vastab Euroopa standardile. Eestist sai tunnustuse osaliseks 21 õpetajat, kes osalesid oma õpilastega kokku 26 rahvusvahelises eTwinningu projektis.

Loe pikemalt 29. märtsi Õpetajate Lehest. 

Kaisel2.jpg

Pille Kaiseli foto

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet