Koolide esindajad on oodatud seminarile ettevõtjatega koostöökontakte looma


Avaldaja:Madli Leikop24. Aprill 2019

16. mail toimub Tallinnas Öpiku konverentsikeskuses juba neljas seminar "Kooli ja ettevõtte koostööst sünnivad tulevikutegijad", mis pakub ettevõtete ja haridusasutuste esindajatele läbi praktikate jagamise inspiratsiooni koostööks õppes.

„Jäta universumisse oma jälg“ on üks Steve Jobsile edu toonud seitsmest äripõhimõttest. Inspireeriv õpikogemus või käik ettevõttesse võib mõjutada noorte tulevikuotsuseid ja soove samamoodi.  Tulevikutegijatele valikuvõimaluste, kasulike õpikogemuste ning praktiliste oskuste pakkumiseks on parim siduda haridus ja ettevõtlus. Kutsume koolide ja ettevõtete esindajaid kokku kogemusi jagama ning koostöökontakte looma.

Osalejad saavad praktilistele edulugudele lisaks mõtteainet ja ideid tegevusteks esinejate paneeldiskussioonist ning töötoast.  Seminari korraldavad ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu, koostöövõrgustik „Ettevõtlikkuse edendamiseks“ ja Eesti Teadusagentuur ning ürituse eesmärk on toetada haridusasutuste ja ettevõtete koostööd praktilise ja elulise hariduse andmisel. Seminar on mõeldud kõigile haridustasemetele, sest head praktikad on alati kohaldatavad. 

PÄEVAKAVA:

10.30 Registreerimine, hommikukohv

11.00 Õhkutõus kosmosesse

Seminari sissejuhatus ja korraldajate tutvustus - miks ettevõtete ja koolide koostöö on meie südameasi?  

Eva Pruusapuu, Eesti Teadusagentuur

11.20 Kuidas toetab tulevikutegijate kujundamist ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu? 

Kristi Ploom, Haridus- ja Teadusministeerium

11.40 Mida huvitavat ja kasulikku pakub pikaajaline koostöö ettevõtete ja kogukonnaga?

Arvo Pani, Kadrina Keskkool 

Ettevõtte ja kooli koostöölugu 

Esineja selgub

12.20 Lõunapaus

13.00 Valikaine, mis sündis ettevõtte ja kooli koostöös 

Jana Ribelis, Silberauto AS

Mis motiveerib ja kuidas kaasata ettevõtjaid tulevikutegijate kasvatamisse

Kari Maripuu, Brightspark OÜ

13.40 Paneeldiskussioon - kuidas jõuda ettevõtte ja kooli püsiva koostööni, mida on osapooltel teineteisele pakkuda ning mida võidavad sellest õpilased?

Arvo Pani Kadrina Keskkooli direktor, Jana Ribelis Silberauto AS turundusosakonna juht, Kari Maripuu ettevõtja, Merilin Priilinn-Türk  ettevõtlik õpilane.

14.20 Praktiline töötuba – ideede pank

Ajurünnak, kus koolide ja ettevõtete esindajad otsivad koostööprojektide ideid, mida üheskoos saaks ellu viia, seejuures pidades silmas nii õpilaste, koolide kui  ettevõtete vajadusi ja ootusi.

15.00 Töötoa kokkuvõtted ehk 10+ ideed koostööks, mida seminarilt kaasa võtta

15.30 Kosmoselaev maandub, seminari lõpp

Seminar toimub koostöövõrgustiku Ettevõtlikkuse edendamiseks, Eesti Teadusagentuuri ning ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu koostöös, toetab Euroopa Sotsiaalfond. Seminar on osalejatele tasuta. Registreeru SIIN!

Seminari modereerib koolitaja Indrek Maripuu. Tema peamiseks fookuseks on mõttemustrite murdmine ehk nutikus ja teistmoodi mõtlemine.

Allikas: Edu ja Tegu programmi info. Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet