Archimedes tunnustas aasta parimaid õpirände ja noortevaldkonna tegijaid


Avaldaja:Madli Leikop11. Mai 2019

Sihtasutus Archimedes tunnustas 9. mail toimunud tänusündmusel aasta parimaid Erasmus+ programmi õpirände tegijaid haridusvaldkonnas ja projektide elluviijaid noortevaldkonnas.

Traditsiooniks kujunenud üritusel andis Archimedes välja auhinnad parimatele Erasmus+ õpirände propageerijatele ja õpirände saadikutele, et väärtustada haridusalast rahvusvahelist koostööd ja avaldada tunnustust rahvusvahelises koostöös väljapaistvaid tulemusi saavutanud inimestele.

„Neid linnu ja riike, kus meie inimesed õppimas või praktikal on käinud, on sadu. Igal ühel, kes selle etapi elus läbi käinud, on oma lugu jutustada. Nad kõik tulevad koju tagasi kogemuse ja selle ühe loo võrra rikkamana. Seda lugu saab jutustada terve elu ning saadud kogemus jääb neid saatma alatiseks,“ rääkis Archimedese juhatuse liige Hanno Tomberg.

„Ma loodan, et täna saadud tunnustus julgustab teid minema tagasi oma kooli või sõprade juurde õpirändest saadud kogemusest veelgi rohkem rääkima ja teisi täpselt samamoodi kandideerima utsitama,“ lisas ta.

DSC_0046-1024x683.jpg

Aasta õpirändur õppurite kategoorias on Helen Truska Rakvere Ametikoolist

Sihtasutuse Archimedes noorteagentuur tunnustas nii silmapaistvaid värskeid noortevaldkonna tegijaid kui ka pikaajalisi panustajaid.

„Tunnustustest peegelduvad Erasmus+ eesmärgid ja seetõttu toome esile neid, kes toetavad võrdseid võimalusi, noorte osalust ja kaasatust ning loovad võimalusi ühiskonnas aktiivselt ning vabatahtlikult panustada,“ rääkis noorteagentuuri juhataja Reet Kost

„Igal aastal on Eestist rahvusvahelises noorsootöös kaasa löömas ligi 5000 noort ja noorsootöötajat ning meie jaoks on oluline, et need võimalused jõuaksid ka uute tegijateni,” lisas Kost.

22 osalusaasta  jooksul (alates 1997. aastast) on õpirändes käinud enam kui 90 400 Eesti inimest, sealhulgas 51 000 noort ja noorsootöötajat, 16 000 üliõpilast, 15 500 haridustöötajat üld-, kutse-, kõrg- ja täiskasvanuharidusest ja 7900 kutseõppurit. See arv on osutunud Euroopa Komisjoni oodatust suuremaks.

Kõikide tunnustuse saanute nimekirja leiad siit: http://archimedes.ee/sihtasutus-archimedes-tunnustas-aasta-parimaid-opirande-ja-noortevaldkonna-tegijaid/

Allikas ja foto: SA Archimedes pressiteade

Samal teemal: