Eesti gümnasistide võistkond tuli rahvusvahelises konkurentsis esikohale


Avaldaja:Madli Leikop06. Juuni 2019

Õpilaste Euroopa statistikavõistluse rahvusvahelises voorus tuli võistkondadel teha riiklikule statistikale tuginedes oma riiki tutvustav video. Vanemas vanuserühmas tunnistati parimaks Hugo Treffneri Gümnaasiumi võistkonna „Radiaator“ video.

Võistkonda kuulusid Toomas Roosma, Kertu Liisa Lepik ja Paul Erik Olli. Nende juhendaja oli Kerli Orav-Puurand.

Õpilaste Euroopa statistikavõitluse rahvusvahelisse vooru pääsenutel tuli teha 2-minutiline video teemal „Europe reflected in statistics“. Võistlejad pidid riiklikku statistikat kasutades näitama, milline on nende riik Euroopa teiste riikide või piirkondadega võrreldes. 

Videoid hinnanud rahvusvahelise žürii esimees Tim Allen Eurostatist tõi esile, et videos on Eesti võrdlus Euroopa naabritega edasi antud nutika kaadrivaliku ja väga hea animatsiooniga. „Sõnum on ärgas ja positiivne – see tagaski Eesti kolmikule esikoha,“ märkis Allen. 

„On rõõm näha, et meie õpilased paistavad rahvusvahelisel võistlusel silma nii hea analüütilise mõtlemise kui ka loovusega,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Mihkel Rebane. Ta tunnustas ka õpetajaid, kes ärgitavad õpilasi teadmisi ja oskusi mitmekülgselt rakendama.

Vaata Eesti võiduvideot

Auhinnatseremoonia toimub 11. juunil Luksemburgis Eurostatis. 

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimus õpilaste Euroopa statistikavõistlus 2018/2019. õppeaastal 15 Euroopa riigis. Nooremas vanuserühmas lõid kaasa 14–16-aastased ja vanemas vanusrühmas 16–18-aastased. Eesti osales võistlusel esimest korda.

Võistlus koosnes kahest rahvuslikust voorust ja rahvusvahelisest Euroopa voorust. Üle 12 000 õpilase 15 riigist registreerus riikide rahvuslikku vooru, et lahendada matemaatikaülesandeid ja teha reaalseid andmeid kasutades statistiline uurimus. Iga riigi kummagi vanuserühma kaks parimat said võimaluse osaleda Euroopa voorus. 

Euroopa voorus hindas rahvusvaheline žürii ligi 50 videot ja valis kummagi vanuserühma kolm parimat. Tim Allen tõdes: „Valik oli raske, kui kuid võitjad ilmutasid võimet rääkida olulisi ja lõbusaid statistilisi lugusid.“ 

Euroopa statistikavõistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid kasutama statistika õpetamisel uusi materjale. Samuti levitada statistilist kirjaoskust ning näidata õpilastele ja õpetajatele statistika tähtsust ühiskonnas.

Eestis korraldasid võistlust Statistikaamet, Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ja Tartu Ülikool.

Vaata Euroopa vooru tulemusi ja vanuserühmade kolme parimat videot Eurostati veebilehelt

LOGO_ESCnews.jpg

Allikas: Statistikaameti pressiteade 

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet