Tehnikaülikooli lõpetab sel suvel 2000 noort spetsialisti


Avaldaja:Madli Leikop25. Juuni 2019

Tallinna Tehnikaülikoolis on praegu käimas lõpuaktused ning kokku saab lõputunnistuse pisut enam kui 2000 noort.

Näiteks on IT-teaduskonnas rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- ja magistriõppe lõpetajaid 540, majanduserialadel ligi 700 ning inseneriõppes pisut enam kui 600 lõpetajat.

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) õppeprorektor ja insener Hendrik Voll sõnas: „Just tehnikaülikooli vilistlased on suuresti üles ehitanud Eesti majanduse ja siinne haridus on konkurentsivõimeline, olgu meie lõpetajate valdkondadeks targa linna või sildade projekteerimine või e-riigi rakendused. TalTech kindlustab parima hariduse ning parim on see, mida tööturul reaalselt nõutakse. Tehnikaülikooli vilistlaste palgatase on olnud juba aastaid teistest õppeasutustest kõrgem.“ Voll lisas: „Iga-aastaselt suureneb TalTechi bakalaureuse- ja magistrikraadiga lõpetanute palgavahe. Sel aastal lõpetavad inseneri- või IT erialade magistrid teenivad keskmiselt 25% enam kui bakalaureusekraadiga lõpetaja. TalTechi magistrikraadi väärtus on ilmselge ja ajas ainult kasvav.“

Võrreldes eelmise aastaga on mõnevõrra suurenenud nii I ja II astme lõpetajate hulk, samuti on sel aastal enam cum laude lõpetajaid.

„Tänapäeva globaalses maailmas toimub talentide võitlus ning võidavad need, kes oskavad oma andeid arendada ja uusi kaasata. Ma usun, et TalTech on suutnud oma vilistlasi selliseks kujundada, et just nemad kujunevadki peamiseks Eesti arengumootoriks,“ sõnas lõpetajatele TalTechi IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan.

Allikas ja foto: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade ja FB

Samal teemal: