Minister Reps osales G7 haridusministrite tippkohtumisel Pariisis


Avaldaja:Madli Leikop04. Juuli 2019

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps osales esmakordselt G7 haridusministrite tippkohtumisel, mille peamised teemad on võrdne ligipääs haridusele, võitlus koolikiusamisega ning alushariduse ja õpetajaametiga seonduvad väljakutsed.

Tegemist on esimese korraga, kui Eesti G7 kohtumisest osa võtab. „Esimest korda G7 kohtumisele kutsutud Eestile on see suureks tunnustuseks ning kinnituseks, et meie haridussüsteem on maailmale eeskujuks,“ sõnas minister Mailis Reps.

Prantsusmaa haridusminister Jean-Michel Blanquer märkis kutses haridus- ja teadusminister Mailis Repsile, et Eesti innovaatiline haridus on maailmale eeskujuks. Lisaks suurepärastele tulemustele PISA testides hinnatakse kõrgelt Eesti saavutusi hariduse digipöördel, Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal ja ühe võrdseima haridussüsteemi loomisel maailmas. Blanquer usub, et G7 riikidel on võimalik õppida Eesti kogemustest ja teadmistest. Koos Eestiga osalesid aruteludel veel kaks hariduse tippriiki – Argentiina ja Singapur.

Lisaks kohtus minister Reps Kanada New Brunswicki ja Quebeci provintsi haridusministritega ning andis üle auhinna õpilaskonkursi võitjatele. Konkursi teema oli „Seitse meedet ebavõrdsuse vastu võitlemiseks hariduses“ ning selles osalesid Prantsusmaa erinevate regioonide ja linnade õpilased.

G7-sse kuuluvad seitse maailma suurima majandusega riiki: Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapan, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid.

Allikas: HTMi pressiteade. Foto: Unsplash, Aleks Dorohovich.

Samal teemal:

Harno logo