Välisministeeriumi toel korraldab tehnikaülikool rahvusvahelisi suvekoole


Avaldaja:Madli Leikop10. Juuli 2019

Välisministeeriumi stipendiumitega saavad tehnikaülikooli rahvusvahelistes suvekoolides osaleda tudengid Gruusiast, Ukrainast, Valgevenest ja Moldovast.

Suvekoolide „Praktiline robootika koos 3D-printimisega“ ja „Turvaline e-riik“ fookuses on tehnoloogia arenguga seotud erinevad teemad.

Robootika suvekooli programmijuht ja tehnikaülikooli iseauto projektijuht Raivo Selli kinnitas, et robootika koos 3D-printimisega on üks kiiremini arenevaid tehnoloogiaid tööstuses. Sell lisas: „Tallinna Tehnikaülikool on siin juhtrollis – eelmisel aastal hangitud metalli 3D-printer ja uudsed robootikasüsteemid on kahtlemata maailma tipptase. Oma oskusteavet ja tipptehnoloogia kasutuskogemust soovime pakkuda ka noortele inseneritudengitele meie partnerülikoolidest.“

"Turvalise e-riigi“ suvekooli juhtivlektor ja e-riigi teenuste õppekava juht Ingrid Pappel sõnas: „Suvekool on võimalus tutvustada e-riigi õppekava, mille eesmärk on kujundada tulevikutegijad digitaalsete muutuste arenduse juhtimiseks.“

Suvekoole korraldab Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikool ning 25 välistudengil on Välisministeeriumi arengukoostöö stipendiumiga võimalik seal tasuta osaleda, sest stipendiumid katavad kõik õppetööga seotud kulud, majutus- ja transpordikulud.

Arengukoostöö eesmärk on pakkuda kogemustel baseeruvat tuge riikidele, kes on valmis liikuma demokraatliku ja inimõigustest lähtuva ühiskonna suunas.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: