Kuidas tehakse eTwinningut Ühendkunigriigis


Avaldaja:Madli Leikop12. Juuli 2019

Rahvusvaheline projektitöö eTwinning on Euroopa koolides väga populaarne. eTwinningu kodulehel avaldatud artiklist saab ülevaate, kuidas õpilased ja õpetajad teevad projektitööd Shetlandis.

Shetland on saarestik Atlandi ookeani ja Põhjamere vahel. See on Ühendkuningriigi üks kaugemaid äärealasid. Kuna Shetland asub sedavõrd kaugel ning moodustab ainulaadse segu Šotimaa ja Skandinaavia ajaloost, tundub see omaette maailmana.
 

Shetland koosneb sajast saarest, millest üksnes 16 on asustatud. Suure osa ajaloost on Shetland olnud Skandinaaviariikide, eriti Norra mõju all, enne kui 15. sajandil Šotimaa osaks sai. Kuni tänapäevani mängib Shetlandi majanduses olulist rolli kalastamine. Shetlandi arhitektuur, toit, muusika ja üldine eluviis peegeldavad saarte Šoti ja Norra pärandit.

Praegu katab saari 22 algkoolist koosnev võrgustik. Mõni algkool on väga pisike, olles väikestesse klassidesse palganud üksnes 1–2 õpetajat. Pärast 7. klassi liiguvad õpilased edasi põhikoolidesse. Selleks saab enamasti neile lähim kool, kuid mõnikord on võimalik lapsevanema palvel paigutada laps mõnda teise põhikooli.

Seal on neli põhikooli, mis tegutsevad neljal Shetlandi saarel: Unst, Yell, Whalsay ja Mainland. Õpilased, kes soovivad jätkata kõrgemas kooliastmes, peavad viienda õppeaasta alguses liikuma edasi ühte kahest kuueaastase õppega keskkoolist Braes või Lerwickis.

eTwinningut õppetöös kasutav Šoti põhikooliõpetaja Isabelle Boulay kirjeldab, mida tähendab olla äärepiirkonna õpetaja ning räägib, kuidas eTwinning on tema kooli ja klassi arendanud.

Loe artiklist lähemalt! 

Foto: Unsplash, Tamara Menzi

Samal teemal: