Euroopa noorte tõlkijate võistlus Juvenes Translatores toimub ka tänavu


Avaldaja:Madli Leikop05. September 2019

Euroopa noorte tõlkijate võistlus Juvenes Translatores toimub ka tänavu, kuid veidi uuenenud moel.

Nüüdsest on võistluskeskkond tänapäeva tõlkijate töökeskkonnaga sarnasem ning paberi ja pliiatsi asemel tõlgitakse võistlustekst otse veebis. Täpsemad juhised leiab siit ja videojuhendi siit.

Rohkem infot võistluse kohta leiab siit

Tõlkevõistlusele registreerimine algab juba 2. septembril! 

Lisaks kutsub Euroopa Komisjoni Eesti esindus kõiki keeleõpet väärtustavaid koole üles tähistama 26. septembril Euroopa keeltepäeva. Euroopa Komisjoni Eesti esindus korraldab tavapärase raadiomängu ja veebiviktoriini. Samuti pannakse püsti keeltekohviku, mis seekord avab oma uksed Võrus. Täpsem info septembri alguses. 

Euroopa Komisjoni Eesti esindus innustab koolides keeltepäeva tähistama – olgu selleks viktoriin, seminar, keeltekohvik või mis tahes muu erinevaid keeli tutvustav üritus või teemapäev. esindus saab omalt poolt pakkuda väiksemaid auhindu ja muid teabematerjale.

Kõigi nende vahel, kes saadavad Euroopa Komisjoni Eesti esindusse väikese kokkuvõtte oma üritusest koos fotode või videoga, loositakse välja klassiekskursiooni ühte Eestist Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna tiitlile kandideerinud linna – Narva või Tartusse. Linna võib valida ise. 

Hiljemalt 12. septembriks võib aadressil elis.paemurd@ec.europa.eu teada anda, kas ja kuidas plaanite oma koolis keeltepäeva tähistada. Siis jõuavad auhinnad õigeks ajaks kohale. 

Allikas: Euroopa Komisjoni Eesti esinduse info. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: