Abimaterjale Euroopa keeltepäeva korraldamiseks 26. septembril


Avaldaja:Madli Leikop07. September 2019

Euroopa keeltepäeva veebisaidilt leiab palju huvitavat materjali, mis võiks keeltepäeva korraldamisel abiks olla.

Euroopa keeltepäev 

Keeleteemaline veebiviktoriin

5.–26. september

Juba kaheteistkümnendat korda korraldab Euroopa Komisjoni Eesti esindus Euroopa keeltepäeva puhul keeleteemalise veebiviktoriini kooliõpilastele. Tänavune viktoriin on pühendatud ÜRO põliskeelte aastale ja tutvustab maailma keeli ja keelterikkust.

Viktoriin asub aadressil https://www.research.net/r/keeltepaev2019. Vastuseid saab saata 26. septembrini. Kõigi vähemalt 18 küsimusele õigesti vastanute vahel loositakse välja tahvelarvuti. Väiksemaid preemiaid ja meeneid jagavad lastele Euroopa Komisjoni Eesti esindus ning Eestis tegutsevad välisriikide saatkonnad ja kultuuriesindused. Õigesti vastanute vahel loositakse auhinnad välja ning võitjate nimed pannakse viktoriini lehele üles nädala jooksul pärast viktoriini lõppu.

Keeltekohvik

26. september

Tänavune keeltepäevale pühendatud keeltekohvik avab uksed 26. septembril kell 15–18 Võrus Stedingu kohvikus (F.R. Kreutzwaldi 15), kus 15-minutilistes tasuta lühitundides on võimalik tutvuda 20 keelega: eesti, gruusia, hiina, hispaania, hollandi, inglise, leedu, läti, norra, poola, prantsuse, rootsi, saksa, soome, taani, tšehhi, ungari, vene, samuti seto ja võro.

Kõigis keeltes toimub kaheksa tundi kas inglise või eesti keele baasil. Registreeruda pole vaja. Nende vahel, kes osalevad vähemalt kolme eri keele tunnis, loositakse välja Võru keeltekooli Reeder kinkekaart.

Lisainfo Euroopa komisjoni kodulehel http://www.euroopaliit.ee ja Facebookis.

Raadiomäng 

26. september

Lisaks on kõik oodatud osalema 26. septembril Vikerraadio raadiomängus. Selleks kuulake Tallinna Euroopa Kooli laste esituses laulu Pippi Pikksukast 13 keeles ning arvake ära, milliste keeltega on tegu! Mäng algab 26. septembri hommikul kell 7.00, vastuseid saab saata kella 15.00-ni. Mängust tehakse kokkuvõte ja auhinnad loositakse välja kell 16.15 algavas pärastlõunaprogrammis „Stuudios on Andres Oja“. Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni Eesti esindus pannud välja tahvelarvuti, mis loositakse välja nende mängijate vahel, kes kõik keeled õigesti ära arvasid. Lisaks loosime välja raamatupoe kinkekaarte. Kõiki ELi ametlikke keeli saab näha ja kuulata ELi veebilehel.

Allikas: Euroopa Komisjoni esindus Eestis. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: