Kuidas me aitasime Gröönimaad puhtamaks teha


Avaldaja:Madli Leikop26. September 2019

Kuressaare Gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik kirjutas Koolielule, kuidas Nordplusi programmi raames Kuressaares käinud Gröönimaa ja Fääri saarte noored said innustust maailmakoristuspäevaks.

Aasta tagasi olid Kuressaare Gümnaasiumis Nordplus programmi raames õpilased Gröönimaalt ja Fääri saartelt ning meie ühistegevuste oluliseks osaks oligi osalemine eestlaste initsiatiivil sündinud maailma suurimas kodanikuliikumises - maailmakoristuspäeval. Selle aasta juuni alguses kohtusime sõpradega juba Fääridel ning seal andsid noored oma ühise panuse mereprügi probleemi lahendamisse.

Eestis nähtu ja kogetu innustas gröönimaalasi oma kodus maailmakoristusega ühinema ja 21.septembril korraldasidki nad oma kodukohas suurema koristusaktsiooni.

Teatavasti on globaalse soojenemise mõju just Gröönimaal eriti tuntav ning sellel on oma mõju ka prügiprobleemile. Igal juhul innustas meie projekt noori innuiite kaasa lööma oma polaarjoone-taguse kodukandi elu edendamisel. Atuarfik Kristian Lundbladi kool asub väikeses, umbes300 elanikuga Niaqornaarsuki kalurikülas.

worldcleanupGreenland.jpg

 Maailmakoristuspäev 21.09.2019 polaarjoone taga Niaqornaarsukis. Autor Julius Jeremiassen

worldcleanup18.jpg

Saarlased, fäärlased ja gröönlased 2018 maailmakoristuspäeval Ultima Thule maratonitrassi ümbrust koristamas. Autor Maidu Varik

Samal teemal: