Loodus lummab igal sügisel


Avaldaja:Madli Leikop10. Oktoober 2019

Sel sügisel toimus juba kaheksandat korda Tartu linna 2. klasside õpilastele suunatud looduse tundmise võistlus „Loodus lummab“. Võistlus koosnes kahest osast: veebivoorust ja katsete voorust.

25. septembril toimunud veebivoorust võtsid osa 4-liikmelised võistkonnad neljateistkümnest Tartu linna koolist.  

Veebivoorus pidid õpilased kirjelduse ning lehtede järgi ära arvama õiged puuliigid, nimetama metsloomi, teadma puu osasid, paiga- ning rändlinde ja erinevaid lilleliike. 

Veebivooru tulemuste põhjal pääsesid katsete vooru seitsme kooli võistkonnad. Nendeks olid Tartu Katoliku Hariduskeskus, Tartu Kesklinna Kool, Tartu Luterlik Peetri Kool, Tartu Tamme Kool, Tartu Veeriku Kool, Tartu Erakool ja Descartes´i Kool.

Loodus lummab 1.jpg

Katsete voor toimus 2. oktoobril Tartu Kivilinna Kooli õuealal. Selles voorus pidid võistkonnad lahendama järgmisi põnevaid ülesandeid: tundma ära ning uurima pillirootaime (mõõdeti tõlviku, varre ja lehe pikkusi); selgitama toore muna abil välja, missuguses veetopsis on soolane merevesi; silpidest kokku panema lindude nimetused ning paigutama linnuliigid tabelisse vastavalt sellele, kas ta on paigalind või rändlind;  mõõtma erinevate puuliikide ümbermõõtu 1.2 m kõrguselt; kalapiltide abil välja selgitama, missugustele kalaliikidele need sabad kuuluvad ning ennustama, mitu tammetõru mahub 100 grammi sisse, kui kaks tammetõru  kaaluvad kokku 10 grammi. 

Keskustes juhendasid väikeseid loodushuvilisi Tartu Kivilinna kooli 8.b klassi õpilased.  Võistlus oli äärmiselt põnev ja tasavägine.

Loodus lummab 2.jpg

1.-2. kohta jäid jagama Tartu Veeriku Kool ja Tartu Luterlik Peetri Kool ning 3. koha saavutas Tartu Tamme Kool. Väga tublid olid kõik võistlusel osalenud õpilased! Tänu- ja kiidusõnad õpilasi juhendanud õpetajatele!

Suur tänu asutustele, kes toetasid võistlust „Loodus lummab“ auhindadega. Nendeks olid Tartu Linnavalitsuse haridusosakond,  Aura Keskus, Tartu infokeskus, Eesti Ornitoloogiaühing, Ahhaa Teaduskeskus, Kirjastus Koolibri ning Eduring Koolitused.

Helis Hani ja Merilin Bereznjov, „Loodus lummab“ korraldajad

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet