Tartu Ülikooli teaduskool ja SEB Pank avavad viktoriiniga uue õppekeskkonna


Avaldaja:Madli Leikop05. November 2019

5.–12. novembrini on kõigil huvilistel võimalik osaleda veebipõhisel viktoriinil, millega tähistatakse Tartu Ülikooli teaduskooli 54. sünnipäeva.

Ühtlasi avatakse sellega teaduskooli ja SEB Panga koostöös sündinud elektrooniline õppekeskkond e-oppekeskus.ee, mis on mõeldud üldhariduskoolide õpilastele.

„Ühendame uues portaalis SEB Panga finantskogemuse ning teaduskooli enam kui poole sajandi pikkuse kompetentsi haridusvallas, et pakkuda noortele motiveerivad arenguvõimalusi,“ ütles teaduskooli direktor Riin Tamm.

SEB Pank hakkab õppekeskkonnas pakkuma koolidele juba tuntud rahatarkuse e-kursust ning toob noorte ette uued investorikursused nagu „Investeerimise põhitõed“ ja „Kasumlikud investeerimisstiilid“. Lisaks on huvilistele avatud panga loodud E-akadeemia koos kõigi ettevõtlusteemaliste materjalidega.

Tartu Ülikooli teaduskool pakub samas oma e-õppe kvaliteedimärgi saanud kursuseid matemaatika, keemia, bioloogia, füüsika, sotsiaalteaduste ja kunstide valdkonnast. Samuti hakkavad keskkonnas toimuma juba tuntud internetipõhised võistlused nagu Spekter, Pulsar ja Kobras. Jaanuaris korraldatakse seal esmakordselt ka lingvistikavõistlus Kiil.

Peale võistlemise saab keskkonda kasutada ka õppimiseks. Selleks on loodud ülesannete pangad, kus soovijad saavad pingevabalt nuputada või järgmiseks võistluseks harjutada.

„Oleme SEB-s mitu aastat mõelnud selle peale, kuidas luua nutikaid suhteid meie panga ja Eesti noorte vahel. Algav koostöö teaduskooliga on hea näide selle kohta, kuidas me saame pakkuda Eesti aktiivsetele ja tublidele noortele erilist väärtust ja aegamööda laiendada seda positiivset mõju üle terve Eesti,“ ütles SEB turundus- ja kommunikatsioonidivisjoni juht Silver Vohu.

Riin Tamm avaldas lootust, et uuest keskkonnast saab noortele kasulik ajaveetmise koht. „Usun, et see pakub Eestis tõsist konkurentsi üleilmsetele sotsiaalmeedia platvormidele ja kaubanduskeskustele,“ lausus ta naljatamisi.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: